head

Wypadanie włosów – Odżywianie od wewnątrz to sprawa kluczowa

Wypadanie włosów: Odżywianie to sprawa kluczowa
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Złagodzenie objawów trądzika, poprawa stanu skóry i włosów

Zdrowa osoba traci codziennie około 100 włosów. Proces wypadania włosów   jest zjawiskiem zupełnie naturalnym. Jeśli jednak ilość włosów pozostających na Twoim grzebieniu lub poduszce jest większa, należy dotrzeć do przyczyny ich wypadania, a następnie również do rozwiązania tego problemu.

Na wiosnę, a zwłaszcza w zimie, liczba wypadniętych włosów może być większa  – nie musisz jednak panikować. 90% witaminy D otrzymujemy dzięki promieniowaniu słonecznemu, a jej niedobór w okresie zimowym powoduje oprócz przygnębienia także wypadanie włosów. Wypadanie włosów w okresie wiosennym może być czasami spowodowane również noszeniem czapki lub chłodną pogodą. Nie rozpaczaj, zdradzimy Ci, jak nie uszkodzić włosów jeszcze bardziej, a zadbać o ich regenerację.

Unikaj nadmiernego ciepła

Gorąca woda lub suszarka do włosów mogą pogorszyć stan osłabionych włosów. Nie będziesz się zmagać „tylko“ z wypadaniem włosów, lecz także z ich wysuszeniem i łamliwością końcówek. Gorąca woda wymyje z powierzchni włosów ochronną warstwę łojową powodując między innymi nadmierne przetłuszczanie się włosów.

Zadbaj o odpowiednie odżywianie włosów – od zewnątrz i od wewnątrz

Tak samo jak ciało, włosy również wymagają odpowiedniego odżywiania i pielęgnacji. Do pielęgnacji włosów służą między innymi różne odżywcze maseczki i olejki. Maseczki możemy sobie przygotować także w domu, a spośród olejków wybierajmy tylko te najlepsze. Spośród tych najbardziej skutecznych należy wymienić olejek arganowy, który zapewni dwustopniową regenerację włosów: odnawia powierzchnię włosów, dzięki czemu będą one miękkie i lśniące. Jest także bogaty w witaminę E oraz kwasy tłuszczowe omega 3 wzmacniające włosy od wewnątrz. Regeneruje również cebulki włosowe wzmacniając włosy i poprawiając ich odporność na uszkodzenia. Dzięki olejkowi arganowemu skóra głowy będzie lepiej nawilżona. Olejek koi suchą skórę, może być stosowany nawet do skóry głowy podatnej na egzemę.

Wskazówka: Wmasuj niewielką ilość olejku arganowego w skórę głowy i pozostaw na co najmniej 30 minut, a nawet na całą noc. Następnie dokładnie umyj włosy. Olejek arganowy szybko się wchłania, dzięki czemu nadaje się do stosowania dla każdego rodzaju włosów.

Nadmierne wypadanie włosów może mieć wiele przyczyn: stres, problemy lub choroby skóry głowy, działanie uboczne określonych leków lub terapii. Utrata włosów może być jednak spowodowana także wahaniem się poziomu hormonów lub nieodpowiednim odżywianiem. W przypadku, gdy naturalne metody nie pomogą nawet po kilku tygodniach stosowania,  należy zwrócić się o pomoc do lekarza specjalisty - dermatologa.

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.