head

Sucha skóra zimą: natura Ci pomoże

Sucha skóra zimą: natura Ci pomoże
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Złagodzenie objawów trądzika, poprawa stanu skóry i włosów

Do powstania suchej skóry predysponuje kilka czynników, są to przeważnie:  niewłaściwa pielęgnacja skóry, nieprawidłowa dieta, jak również zimne powietrze na zewnątrz i ciepłe, suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach. W okresie od listopada do marca  nasza skóra jest najbardziej narażona na wysuszenie, bywa zaczerwieniona, pojawiają się zmarszczki, egzema i inne chorobowe zmiany skóry. Dlatego więc zimą skóra wymaga szczególnej pielęgnacji i intensywnego nawilżania.

Od listopada do marca skóra jest najbardziej sucha.

Sucha skóra jest nieprzyjemna w dotyku i stanowi problem również z estetycznego punktu widzenia, najgorsze jednak jest to, że na przesuszenej skórze szybciej pojawiają się zmarszczki, różne przebarwienia, poprostu szybciej się starzeje. Powodem przesuszenia skóry jest niewłaściwa dieta i nieodpowiednie preparaty kosmetyczne jak również gwałtowne zmiany temperatur: szczególnie w okresie od listopada do marca. Na szczęście są to czynniki, którym jesteśmy w stanie zapobiec.

Naturalna pielęgnacja skóry

Jeśli masz suchą skórę to przede wszystkim zamień dotychczas stosowane kosmetyki pielęgnujące i środki czyszczące  (mydło, płyn do kąpieli, proszek do prania i płyn do płuknia), na nowe, które nie zawierają  żadnych syntetycznych dodatków  i są odpowiednio dobrane do rodzaju Twojej skóry. Chroń i nawilżaj swoją skórę, do tego polecamy doskonałe masło z mango  oraz masło kakaowe, natomiast na egzemę, która pojawia się, szczególnie w przypadku suchej skóry doskonałym rozwiązaniem może być Aloe Vera, środek należący do grupy superżywności.

Witaminy i nienasycone  kwasy tłuszczowe

Istnieje mnóstwo witamin, które wpływają na wygląd naszej skóry, sprawiają, że zmarszczki znikają, oraz poprawiają i zwiększają zdolność skóry do zatrzymywania wody. Spożywaj jak najwięcej produktów bogatych w witaminę A i stosuj kremy zawierające tę witaminę, ponieważ witamina A eliminuje zmarszczki i różnego rodzaju przebarwienia skórne. Na wygląd naszej skóry  korzystnie wpływa również witamina C, która posiada właściwości  antyoksydacyjne i przeciwzapalne, co wpływa pozytywnie na jędrność skóry. Witamina E, która doskonale nawilża skórę dosłownie zakończy Twoje problemy związane ze suchą skórą. Niezmiernie ważne jest dostarczanie nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie błon  komórkowych, które chronią przed uszkodzeniami i nadmierną utratą wody. Jeśli nie uzupełnimy niedobory kwasów tłuszczowych omega 3 (ryby, olej rybny) i kwas gamma-linolenowy (olej z wiesiołka) nasza skóra łatwiej się przesuszy i będzie mniej odolna na wpływ zimnego powietrza. Pamiętajmy również o detoksykacji, ponieważ oprócz tego, że pozbędziemy się toksycznych osadów poprzez „oczyszczenie“komórek, wpłynie to korzystnie na  wchłanianie składników odżywczych a Twoja skóra odzyska zdrowy i promienny wygląd. 

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.