head

Oliwa na włosy!

Oliwa na włosy!
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Złagodzenie objawów trądzika, poprawa stanu skóry i włosów

Suche, łamiące się włosy są częstym problemem, szczególnie po zimie, ponieważ wówczas włosy  zdecydowanie tracą formę. Zgniecione są pod czapką, przesuszone przez ogrzewanie, zniszczone przez wiatr i mrozy  łatwo się łamią i są pozbawione blasku. Cudowne właściwości oliwy z oliwek można wykorzystywać w upiększaniu włosów. Jest ona łatwo dostępna, znajduje się więc  niemal w każdym domu. W jaki sposób można wykonać odżywczy kompres z oliwy?

Potrzebna nam będzie oczywiście oliwa z oliwek, mały pojemnik lub miseczka oraz folia spożywcza.

 Odżywczy  kompres z oliwy na włosy suche i łamliwe:

 1. Odpowiednią ilość oliwy z oliwek (w zależności od długości włosów) należy nalać do plastikowego pojemnika. Włosy wypłukać ciepłą wodą, osuszyć ręcznikiem i równomiernie wmasować olej.

 2. Włosy owijamy folią  na 1 do 1,5 godziny. Najlepiej przebywać w ciepłym pomieszczeniu, ponieważ ciepło wspomaga wchłanianie aktywnych składników znajdujących się w oliwie z oliwek.

3. Zdejmujemy folię z głowy i myjemy włosy pod bieżącą ciepłą wodą, spłukujemy, ale pod koniec należy zastosować zimną wodę.

4. Na koniec włosy wysuszyć.

 5. Taka naturalna maseczka nawilży, odżywi i nabłyszczy włosy. Szczególnie polecana jest  do włosów przesuszonych, z rozdwajającymi się końcówkami!

 

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.