head

Olej arganowy: magiczny preparat do pielęgnacji skóry i włosów

Olej arganowy: magiczny preparat do pielęgnacji skóry i włosów
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Złagodzenie objawów trądzika, poprawa stanu skóry i włosów

Efekt ujędrniający i przeciwzmarszczkowy oraz wysoki stopień nawilżenia to tylko niektóre z korzystnych właściwości oleju arganowego. Jego antybakteryjne właściwości obejmują zmniejszenie stanu zapalnego, gojenie się skóry, kojenie bólu i zwiększenie szybkości gojenia.

 

Jeden z najstarszych i rzadkich drzew, które dziś można znaleźć tylko w Maroku,  żyje średnio do 200 lat. Olej arganowy jest cenny nie tylko dlatego, że pozyskiwany jest z owoców rzadkiego drzewa, ale także dlatego, że jego produkcja jest bardzo pracochłonna: na 1 litr oleju arganowego potrzeba 100 kg nasion.

 

Dziedzictwo naszych przodków

Olej arganowy, nazywany płynnym złotem Maroka lub marokańskim złotem to niezmiernie cenny olej roślinny, wykorzystywany w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym. Stres, palenie tytoniu, nadmierne spożycie węglowodanów, zanieczyszczone środowisko-to wszystko czynniki, które znacznie wysuszają naszą skórę, co jednocześnie może prowadzić do jej przedwczesnego starzenia. Odwodniona skóra cierpi z powodu niedoboru witamin i traci swoją elastyczność, staje się blada i wygląda na niezdrową.

Dzięki wysokiej zawartości witaminy E olej arganowy wykazuje zdolność zatrzymywania wody w organizmie, co łagodzi suchą i popękaną skórę. Dzięki poprawieniu jędrności skóry olej arganowy redukuje cellulit i rozstępy. Chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, wspomaga gojenie ran i blizn.

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.