head

Mydło Heban- oczyszczające mydło do twarzy z aktywnym węglem

Mydło Heban w walce z trądzikiem
Suren Bahidska Suren Bahidska
Dziennikarka, doradca d/s zdrowia
Temat: Złagodzenie objawów trądzika, poprawa stanu skóry i włosów

Często słyszymy zdania typu: "tłustą skórę należy odtłuszczać" lub " tłuszcz chroni przed szkodliwymi wpływami zewnętrznymi". Niestety twierdzenia te nie  opierają się na prawdzie! Nadmierne wysuszenie skóry tylko pogorszy jej stan, ponieważ tłuszcz-sebum nie zastąpi nawilżania. Najlepszym rozwiązaniem jest używanie mydeł, które usuną  lub przynajmniej złagodzą tego typu problemy.

Co stosować do oczyszczania tłustej skóry?

Istnieje mnóstwo sposobów, aby utrzymywać swoją skórę wolną od zanieczyszczeń i jednocześnie  w dobrej kondycji. Jednym z nich jest uniwersalne mydło, którego właściwości przekraczają granice klasycznych mydeł dostępnych na rynku. Oferujemy jedno z najbardziej niesamowitych rozwiązań.

Mydło Heban- czarne mydło bez szkodliwej chemii, zawarte w nim składniki wpływają na poprawę wyglądu skóry, pielęgnują skórę trądzikową, głęboko oczyszcza pory, jego doskonałe efekty są praktycznie nie do opisania. Przyjrzyjmy się bliżej znakomitym właściwościom tego mydła.

  • Nawilżanie: oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia doskonale nawilża skórę, dzięki czemu będzie ona jędrna, elastyczna i młoda.Zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy A, D, E oraz witaminę K.

  • Witaminy: olejek sezamowy, który działa antyseptycznie, spowalnia proces starzenia, zawiera witaminę E, magnez, wapń, cynk, witaminę B6, witaminę K i lecytynę

  • Chroni i uspokaja: masło Shea ma zerowy wskaźnik komedogenny, co oznacza, że nie zatyka porów. Działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, leczy i chroni skórę.

  • Mydło Heban zawiera także pielęgnujący i  przeciwzapalny olej kokosowy.

  • Regulacja wydzielania sebum: olej rycynowy zapewnia naturalne pienienie  mydła Manna, co ogranicza nadmierne wytwarzanie sebum,  zmniejszając tym samym ilość zaskórników. Zawiera również kwas linolowy, którego niedobór, zgodnie z badaniami powoduje łuszczenie się skóry, a tym samym prowadzi do zatykania się porów.

  • Mydło Heban z aktywnym węglem jest niezwykle skuteczne w walce z trądzikiem. Doskonale wchłania nadmiar sebum i zanieczyszczenia.

Skóra tłusta lub mieszana?

Skóra tłusta charakteryzuje się nadmierną produkcją sebum. Czy masz błyszczącą skórę, która jest szara i matowa? Czy twoja skóra jest podatna na trądzik, powiększone pory i czarne kropki? Prawdopodobnie masz tłustą skórę. Przypadłość ta może mieć podłoże genetyczne, jak również może być skutkiem zaburzeń hormonalnych, a nieraz na winie możemy być my sami.

Przykładem może być picie alkoholu i palenie tytoniu, co znacznie pogarsza stan skóry problemowej, więc powinno się tego unikać. Skóra mieszana jest nierównomierna, tłuste są zazwyczaj  partie twarzy tzw. strefy T, czyli czoło, nos i broda, natomiast suche są policzki i skronie. Taka skóra wymaga specjalnej pielęgnacji! Mydło Heban bez chemikaliów jest idealnym wyborem do oczyszczania tłustej skóry, ale suche partie skóry mieszanej mogą jeszcze bardziej się wysuszyć. W przypadku skóry mieszanej zalecamy jego stosowanie trzy razy w tygodniu w połączeniu z innym mydłem. W celu skutecznego leczenia konieczne jest prawidłowe określenie rodzaju skóry.

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.