head

5 argumentów dlaczego warto spożywać ogórki

Ogórki
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Złagodzenie objawów trądzika, poprawa stanu skóry i włosów

Ogórki należą do letnich warzyw o doskonałych właściwościach oczyszczających, ponadto wpływają korzystnie na urodę i nawadniają organizm. To tylko niektóre zalety spożywania ogórków!

Nawadniają organizm

Ogórki co prawda zawierają niewiele witamin, ale za to w większości składają się z wody. Są więc doskonałe w czasie letnich upałów, co więcej mają mało kalorii, dlatego śmiało mogą jeść je  również osoby będące na diecie. Bez względu na to, w jakiej postaci będziemy je spożywać, czy w postaci mizerii czy soku zawsze idealnie nawadniają cały organizm. 

Oczyszczają wątrobę

Ogórki oprócz tego, że nawadniają organizm, również doskonale go oczyszczają. Warto po nie sięgać jak najczęściej, ponieważ  przyczyniają się do szybszego usuwania toksyn z organizmu, działają moczopędnie i jednocześnie ułatwiają wchłanianie substancji odżywczych,  pomogą również oczyścić nerki i wątrobę.

Alkalizują

W przypadku nierównowagi kwasowo zasadowej organizmu pojawiają się dolegliwości związane z układem trawiennym  oraz  bóle stawów, w tym przypadku pomóc nam mogą ogórki. Warzywo to ma bowiem silne alkalizujące właściwości, włączając je do swojej codziennej diety, możemy  szybko pozbyć się problemów związanych z zakwaszeniem organizmu.

Pielęgnują urodę

Ogórki mają działanie przeciwzapalne, a tym samym łagodzą zaczerwienienia skóry, usuwają przebarwienia, skóra będzie  dzięki  nim bardziej jędrna, tak więc szczególnie w okresie letnim korzystnie wpłyną na naszą cerę. Ogórki doskonale sprawdzają się w przypadku zmęczenia, które jest jedną z przyczyn zaczerwienionych i podkrążonych oczu.  Połóż się wygodnie na plecach, zamknij oczy, połóż po plasterku zimnego ogórka na każde oko i pozostaw je na 10 minut. W efekcie cienie znikną a skóra pod oczami będzie rozjaśniona i silnie nawilżona.

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.