head

Leczenie wyprysków: szkodliwe mity i skuteczne praktyki.

Wyprysków można pozbyć się również w warunkach domowych, warto poznać kilka skutecznych metod.
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Złagodzenie objawów trądzika, poprawa stanu skóry i włosów

Czy pasta do zębów pomaga na wypryski? A czy pokruszona tabletka aspiryny załagodzi czerwone plamy na twarzy? Domowe sposoby mogą okazać się bardzo skuteczne, ale w wielu przypadkach mogą szkodzić. Jeśli na Twojej twarzy wciąż pojawia się mnóstwo czerwonych wyprysków, wówczas niektórych domowych, szybkich sposobów na pozbycie się ich lepiej nie stosuj.

Wypryski mogą być spowodowane stresującym stylem życia, nagromadzeniem się w organizmie substancji toksycznych, nieodpowiednią dietą, niewłaściwą pielęgnacją, ale mogą występować również z powodu nadmiernie zanieczyszczonego powietrza lub jakiejś choroby. Zdrowe odżywianie, oczyszczanie organizmu, może w znacznym stopniu poprawić wygląd Twojej skóry. Zanim więc rozpoczniesz jakąkolwiek walkę z krostami i zaskórnikami włącz do swojej diety więcej warzyw i owoców, jak również zastosuj kurację oczyszczającą!

Zwalczanie za pomocą lodu!

Pozbądź się pryszczy, stosując lód! Kilka kostek lodu zwiń w szmatkę i przykładaj na krosty- czynność tę można powtórzyć kilka razy w ciągu dnia. Należy jednak uważać, takie zamrażanie wyprysków i krost powinno być stosowane nie dłużej niż 1 minutę, ponieważ może spowodować podrażnienie skóry.

Nie wyciskaj!

Kiedy środek krostki jest biały, większość osób chce się jej natychmiast pozbyć poprzez jej wyciśnięcie, i choć jest to kuszące, warto się wstrzymać! Szansa na to, że uda się wycisnąć całego wągra jest niewielka, jego zawartość może więc dostać się pod skórę i wywołać stan zapalny, który będzie się rozprzestrzeniał, a tym samym wydłuży się czas leczenia.

Stosuj kremy z siarką!

 

Wybierz taki krem, który zawiera siarkę, ponieważ siarka może przyczynić się do przyspieszenia procesu leczenia. Nie oczekujmy jednak natychmiastowego rezultatu, ale jeśli będziemy go używać  konsekwentnie, skóra z pewnością  będzie czystsza i piękniejsza. Uwaga: jeśli Twoja skóra jest wrażliwa i pryszcze mimo stosowania różnych metod nie znikają, należy skonsultować się z lekarzem dermatologiem.

Zapomnij o paście do zębów

Pasta do zębów jak sama nazwa wskazuje, przeznaczona jest do higieny jamy ustnej, nie należy jej stosować na pryszcze! Pasta do zębów co prawda może pryszcza nieco zmniejszyć, ale później może wywołać szereg niepożądanych skutków ubocznych m.in. przesuszenie skóry, podrażnienie i reakcję alergiczną.

Oczyszczaj organizm

W zależności od tego, jaki jest powód powstawania pryszczy, z pewnością bardzo korzystne będzie przeprowadzenie kuracji oczyszczającej. Co więcej, w walce z wypryskami niezmiernie ważna jest również odpowiednia, zdrowa dieta, warto więc zrezygnować z niektórych produktów. Jednym z czynników powodujących występowanie pryszczy są szkodliwe osady nagromadzone w organizmie. Dlatego więc oczyszczanie organizmu LINK może być dobrym rozwiązaniem, w dodatku wpłynie to korzystnie na cały układ pokarmowy i odpornościowy organizmu.

Aspiryna nie jest rozwiązaniem

Co prawda maseczka aspirynowa dzięki zawartości kwasu acetylosalicylowego skutecznie pomaga w walce z łagodnym trądzikiem, czy pryszczami. Zawarty jest on w wielu specjalnych preparatach przeznaczonych do pielęgnacji skóry problemowej. Niestety  dla skóry wrażliwej, naczynkowej się nie nadaje.

Olejek z drzewa herbacianego-łagodny i skuteczny

Olejek z drzewa herbacianego ma cudowne właściwości antybakteryjne i dezynfekujące, ponadto działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Przeznaczony jest głównie do skóry tłustej, skłonnej do zanieczyszczeń, może więc być skutecznym środkiem na usuwanie pryszczy, jednak tylko w początkowej fazie ich rozwoju. Olejek ten jako jedyny nie wymaga rozcieńczenia, jednak warto to zrobić, ograniczy to jego drażniące działanie.

Zastosuj zielony korektor!

Jeśli wieczorem masz ważne spotkanie, na którym musisz wyglądać nieskazitelnie, a na twarzy zrobiły Ci się nieprzyjemne pryszcze, zastosuj korektor. Twój codzienny korektor w kolorze cery może sobie nie poradzić z zamaskowaniem wyprysków. Musisz zastosować zielony korektor o właściwościach antybakteryjnych, który radykalnie zneutralizuje jego czerwony kolor i zapobiega infekcji.

Źródła: http://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/acne/ss/slideshow-acne-cover-ups

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.