head

Kukurydza: źródło radości

Właściwości lecznicze kukurydzy: detoksykujące źródło witamin
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Zioła

Dzięki właściwościom leczniczym kukurydza może być traktowana jako roślina lecznicza, tak więc nie tylko ze względu na wspaniały smak, ale ze względu na jej dobroczynne właściwości na nasze zdrowie warto ją spożywać!  

Źródło witamin 

Kukurydza jest bogata w witaminę A, B i C, ponadto zawiera również witaminę E, które są niezbędne w celu odpowiedniego funkcjonowania organizmu. Oprócz nich w tym smacznym warzywie można znaleźć również fosfor, potas, wapń, kwas foliowy i magnez.

Wspiera zdrowie jajników

Dodaj kilka kropli oleju kukurydzianego do sałatki, stosuj do gotowania, bowiem olej kukurydziany może być dobrym przyjacielem kobiet! Dobroczynnie wpływa na różne problemy ginekologiczne i pomaga również we wchłanianiu cyst!

Do detoksykacji

Nie tylko kukurydza, ale również włosy kukurydzy są wartościowe: są wspaniałym środkiem moczopędnym, oczyszczają nerki i pomagają w usuwaniu nagromadzonych toksyn, w czasie przeprowadzania skutecznego programu detoksykującego. W przypadku zakażenia dróg moczowych i problemów z prostatą jej spożywanie przyczynia się do szybszego wyzdrowienia.

Przeciw depresji

Ponieważ kukurydza jest bardzo bogata w witaminę B1, ma dobry wpływ na nasze samopoczucie: bowiem witamina B1 traktowana jest jako witamina szczęścia. Depresja, codzienne napięcie i sytuacje stresowe łatwiej można rozwiązać, jeśli kukurydza staje się organiczną częścią naszej diety.

Leczenie ran

Na ukąszenia owadów, mniejsze rany, zadrapania stosujemy krem sporządzony z mąki kukurydzianej, dzięki temu możemy przyspieszyć leczenie opuchlizn, ran.

W celu zwiększenia koncentracji

Jeśli czujemy, że potrzebne jest nam niewielkie wsparcie naszej pamięci, kukurydza również może nam w tym pomóc: systematyczne jej spożywanie może przyczynić się do rozwoju pamięci i poprawy koncentracji. 

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.