head

Co dać do paczki mokołajkowej?-3 zdrowe smakołyki dla dzieci

Zdrowa i smaczna paczka mikołajkowa!
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Zdrowy styl życia

Nie tylko dzieci, ale również dorośli lubią różne smakołyki i niespodzianki. Zostań więc mikołajkowym elfem i w tym roku powkładaj do paczek mikołajkowych różne zdrowe smakołyki! Do Świętego Mikołaja wysyłają listy nie tylko dzieci, ale również dorośli. Chcesz pocieszyć swoje dziecko?, chcesz zrobić słodki prezent również sobie, ale myślisz przy tym na zdrowie? Mamy dla Ciebie  trzy propozycje zdrowych smakołyków, które można zapakować do mikołajkowej paczki!

Orzechy, orzeszki

Orzeszki są doskonałym rozwiązaniem nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim ze względu na swoje prozdrowotne właściwości. Zawierają mnóstwo nienasyconych kwasów tłuszczowych, dzięki czemu organizm łatwiej pozbędzie się złego cholesterolu z krwi zmniejszając jednocześnie ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Ponadto orzechy wpływają korzystnie na układ nerwowy, łagodzą stres i zapewnią dobry sen. Oczywiście, należy unikać orzeszków prażonych i solonych, a do mikołajkowej paczki wrzucić garść naturalnych w łupinach!

Gorzka czekolada

Gorzka czekolada, oczywiście, gdy spożywana jest w umiarkowanych ilościach,  również należy do tych smakołyków, które wpływają korzystnie na nasze zdrowie. Czytaj etykiety na opakowaniu, wybierz taką czekoladę, która ma najwyższą zawartość kakao! Najlepsza jest czekolada, która zawiera powyżej 70% kakao. Oprócz tego, że dobrze smakuje i poprawia nastrój, zawiera wiele składników, które mają zbawienne właściwości dla naszego zdrowia m.in. mnóstwo cennych antyoksydantów, które zwalczają wolne rodniki i wspomagają układ odpornościowy.

Figi

Figi to pyszna przekąska, ale warto po nie sięgać przede wszystkim dlatego, że są bogatym źródłem składników mineralnych, witamin i błonnika pokarmowego, zawierają również fruktozę, są więc stosunkowo kaloryczne, w związku z tym należy spożywać je z umiarem. Figi posiadają wyjątkowe wartości odżywcze zwalczają kaszel, oczyszczają jelitaFigi mają właściwości odtruwające, przeciwutleniające, a także przeciwbakteryjne i przeciwpasożytnicze, mogą być więc doskonałym uzupełnieniem kuracji oczyszczającej organizm.
 

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.