head

Łatwe do przestrzegania wskazówki dotyczące zdrowego trybu życia – 5 prostych rad w celu lepszego samopoczucia

Wskazówki dotyczące stylu życia dla wszystkich
Suren Bahidska Suren Bahidska
Dziennikarka, doradca d/s zdrowia
Temat: Zdrowy styl życia

Jedną z pułapek zmiany stylu życia jest lenistwo, drugą natomiast strach przed tym, że zdrowe życie to droga sprawa. Natomiast zachowanie lub przywrócenie naszego zdrowia niekoniecznie jest kwestią pieniędzy, pokażemy dlaczego! Wskazówki dotyczące stylu życia dla wszystkich.

„Nie stać mnie na kupowanie drogich suplementów diety, nie mam pieniędzy na drogą siłownię, nie mogę pozwolić sobie na robienie zakupów na rynku ekologicznym” – takie i podobne wymówki można często usłyszeć, kiedy mowa jest o zmianie stylu życia. Natomiast picie dostatecznej ilości wody, częstszy ruch lub pozostawienie niezdrowych artykułów spożywczych na półkach sklepowych nie jest kwestią pieniędzy. Co więcej, dzięki tej ostatniej czynności jeszcze możemy zaoszczędzić. Przedstawiamy przyjazne dla portfela wskazówki dotyczące zmiany stylu życia!

1. Półtora litra wody zamiast pół litra

Rano filiżanka kawy, w południe jedna, dwie szklanki wody, w gorszym przypadku napój gazowany, wieczorem butelka piwa, ewentualnie kieliszek wina – są osoby, który tyle płynów spożywają w czasie dnia. Jeśli nie pijemy wystarczająco dużo, pogarsza się nasze krążenie, może rozboleć nas głowa, będziemy mieć zaparcia, ale brak płynów nie wpływa również dobrze na naszą skórę. Jeśli nie 3 litry to półtora koniecznie wypijmy przez 24 godziny.  

2. Schody zamiast windy

Wysiadamy z samochodu, wchodzimy do windy, wjeżdżamy na piętro, a następnie przez cały dzień siedzimy w biurze – dla wielu osób jest to codzienna rutyna. W domu wszystko jest kontynuowane przed telewizorem, bo kto ma ochotę iść na trening po ciężkiej pracy?

Jeśli nawet nie chodzimy na siłownię, przynajmniej wybierzmy schody zamiast windy, zamiast samochodem jeźdźmy do pracy autobusem i przejdźmy na piechotę kilka przystanków idąc do domu.  

3. Zamiast sztucznych produktów prawdziwe

Nie można dostatecznie często powtarzać, że brak pożywienia odpowiedniej jakości zemści się. Oczywiście wygodniej jest wybierać spośród potraw już zapakowanych lub częściowo przygotowanych niż samemu gotować. Wyniki są takie, że z powodu spożywania niezdrowych potraw powstają choroby serca i układu krążenia, cukrzyca i otyłość, co pociąga za sobą dalsze problemy. Nie wybierajmy spośród sztucznych potraw pełnych dodatków, przygotowujmy sobie proste potrawy ze zdrowych surowców, które można ze sobą łączyć (duszony ryż, sałatki, marynowane mięsa), spożywajmy dostępną dla wszystkich  superżywność (ziarenka mag, korzeń maca, jarmuż).

4. Sen zamiast oglądania telewizji w nocy

Lubimy o nim zapominać, chociaż sen jest co najmniej tak ważną częścią naszego życia jak odżywianie. Nie róbmy kina z sypialni, łóżko wykorzystujmy wyłącznie do wypoczynku, nie do oglądania filmów. Najgorszą decyzją ze względu na nasze zdrowie jest gapienie się długo w nocy na nudny film, albo nie pomagający w zaśnięciu horror. Najlepiej, jeśli telewizor wyrzucimy z sypialni i jeszcze przed 11 wieczorem pójdziemy spać.  

5. Spokój zamiast stresu

Powiedzieć łatwo, przestrzegać trudniej, chociaż życie bez stresu chroni przed wieloma chorobami. Nie czytajmy przy śniadaniu na internecie niepokojących wiadomości, wprowadźmy do codziennego programu kilka minut medytacji (wystarczy, że zamkniemy oczy i wyłączymy się), czasami zróbmy sobie ciepłą kąpiel z olejkiem eterycznym oraz ruszajmy się codziennie przynajmniej przez pół godziny, I co najważniejsze, zauważmy drobne, radosne szczegóły życia. Warto!

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.