head

Wiosenne wypadanie włosów: w jaki sposób możemy temu zapobiec?

Co możemy zrobić na wiosenne wypadanie włosów?
Suren Bahidska Suren Bahidska
Dziennikarka, doradca d/s zdrowia
Temat: Zdrowy styl życia

 Wiosenne wypadanie włosów jest naturalnym procesem, a jednak w wielu osobach budzi niepokój. Włosy po zimowych miesiącach muszą się zregenerować, po zapełnieniu magazynów witaminowych nasza fryzura znowu może być znakomita.

Wiosenne wypadanie włosów do pewnej ilości jest normalnym procesem. Na wiosnę kompletnie wyczerpują się zapasy witamin i substancji odżywczych, co również ma wpływ na cebulki naszych włosów.

Jakie są tego powody?

W zimie przeważnie każdy chodzi w czapce, skóra głowy nie wietrzy się, co prowadzi do łupieżu, przetłuszczania i utraty włosów. Z powodu ogrzewania suche powietrze również szkodzi włosom:  odwadniają się, a następnie po pewnym czasie wypadają. Cebulki włosów pod koniec zimy są nadzwyczaj wrażliwe na brak substancji odżywczych, co może jeszcze pogorszyć wiosenna kuracja odchudzająca. Natomiast ten stan szybko może zostać zlikwidowany dzięki zmiennej diecie, uzupełnieniu odpowiednich mikroelementów i witamin.

Co możemy zrobić?

Uzupełnijmy ważne dla włosów witaminy antyutleniające, a przy tym nie zapominajmy o dostarczaniu mikroelementów. Spożywajmy potrawy bogate w witaminy A-, B-, C-, E, cynk, jod, miedź, selen, potas, magnez, wapń i żelazo oraz odpowiednią ilość wody, zwracajmy również uwagę na dobre nawodnienie organizmu.

Spożywajmy te produkty

Najlepszym źródłem antyutleniaczy są świeże, zielone warzywa i czerwone owoce oraz grzyby lecznicze i glony. Biotyna (inaczej witamina B7 lub witamina H) jest niezbędna dla zdrowych włosów i paznokci, najważniejszymi jej źródłami jest kalafior, mąka sojowa, pomidory, groszek, banany. W witaminę C bogate są jabłka, papryka, pomidory i pietruszka. Wspaniałymi źródłami cynku są różne mięsa, które zawierają żelazo, białka, witaminę B6 i B12. Są one niezbędne również do wewnętrznej pielęgnacji włosów. Jeśli jesteśmy wegetarianami lub weganami mięso możemy zamienić na seler, szparagi, figi, ziemniaki i bakłażan. Witaminę A znajdziemy w wątrobie, jajach, mleku, tranie i olejach roślinnych. W celu uzupełnienia żelaza wprowadźmy do naszej diety mak, orzechy laskowe, migdały, orzechy włoskie, kakao, szpinak, grzyby, między innymi  borowiki i kordyceps chiński. Oprócz tego soczewicę, szczaw, brokuły, groszek i fasolę, a ponadto śliwki i porzeczki. Spośród mięs zalecamy spożywanie wątroby wołowej, wątroby cielęcej, jagnięciny i ryb.

Ruch i detoksykacja

Rola ruchu w ochronie zdrowia jest niekwestionowana. Pod wpływem regularne wykonywanych ćwiczeń zwiększa się dotlenienie skóry głowy, co stymuluje wzrost włosów.

Prawie nikt nie wie, że cebulki włosów również potrzebują detoksykacji, przy niewłaściwym krążeniu krwi i niedotlenieniu zamykają się i powoli obumierają. Wtedy nie są w stanie pobrać substancji odżywczych potrzebnych do wzrostu włosów. Na wiosenne wypadanie włosów poza uzupełnieniem substancji odżywczych zewnętrznie mogą pomóc w lepszym ukrwieniu  mieszków włosowych płyny i oleje do włosów.

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.