head

Winogrona: słodki dar jesieni

Winogrona i jego właściwości lecznicze: dlaczego warto jeść winogrona?
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Zdrowy styl życia

Winogrona były wspominane już w Iliadzie i Odysei greckiego epika Homera, są owocami, które zyskały sobie zwolenników niemal we wszystkich krajach europejskich. Zobacz, dlaczego winogrona są takie popularne! Winogrona są owocami znanymi ze swoich walorów smakowych, ale przede wszystkim są one bogactwem wartości odżywczych i dlatego zaliczane są do grupy zdrowych jesiennych owoców.

Poprawiają trawienie

Winogrona doskonale wspomagają trawienie, ich spożywanie  zalecane jest osobom cierpiącym na zaparcia, owoce te są naturalną skarbnicą znakomitych substancji oczyszczających organizm, ułatwiają usuwanie nagromadzonych toksyn i mogą być doskonałym lekiem dla osób cierpiących na hemoroidy.

Zmniejszają stan zapalny

Winogrona mają doskonałe działanie przeciwzapalne, w związku z tym są bardzo korzystne w walce z różnym zapaleniem, które występuje w organizmie. Ponadto zwalcza choroby spowodowane nadmiarem kwasów lub zapalenia stawów.

Oczyszczają krew

Winogrona oczyszczają krew, wzmacniają ściany jelit, naczynia krwionośne i leczą żylaki, redukują ciśnienie krwi, poprawiają przepływ krwi. Warto wiedzieć, że jedząc winogrona, zapobiegamy zawałom serca, udarom i miażdżycy.

Dodają energii

Winogrona zawierają cenną, łatwo przyswajalną glukozę i fruktozę. Winogrona są bogate w selen, potas, przeciwutleniacze. Regularne spożywanie winogrona bardzo korzystnie wpłynie na zdrowie, m.in. uchroni przed różnego rodzaju alergiami.

Alkalizują

Winogrona są jednymi z najsmaczniejszych i najskuteczniejszych owoców, które alkalizują organizm. Pomagają utrzymać prawidłową równowagę kwasowo-zasadową organizmu, wspierają naturalny proces alkalizacji organizmu! Warto więc spożywać winogrona podczas kuracji odkwaszającej.

Chronią układ nerwowy

Spożywanie oleju z pestek winogron, przyczynia się do ochrony układu nerwowego i mózgu, zaleca się je wszystkim osobom narażonym na stres i z nadpobudliwością nerwową. Olejek z pestek winogron nie tylko wpływa na nasze zdrowie, ale także rewelacyjnie działa na urodę. Wspomaga jędrność skóry, ma silne właściwości nawilżające i odżywcze, chroni i regeneruje skórę.

 

 

 

 

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.