head

Warzywa o właściwościach leczniczych

Warzywa o właściwościach leczniczych
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Zdrowy styl życia

Zielone warzywa

Jedz jak najwięcej warzyw w kolorze zielonym takich jak np. brokuły, szpinak, brukselka, ogórki, sałata, rukola, natka pietruszki lub jarmuż. Warzywa te zawierają chlorofil – zielony barwnik, który wspomaga procesy oczyszczania organizmuPonadto pomagają w leczeniu stanów zapalnych w organizmie.

Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3

Dbaj o to, aby Omega- 3 kwasy tłuszczowe znajdowały się w twojej codziennej diecie, ponieważ odgrywają dość znaczną rolą w łagodzeniu objawów stanów zapalnych. Omega-3 kwasy tłuszczowe, dostarczamy do organizmu, spożywając duże ilości ryb, bogatym źródłem jest również olej z nasion lnu, orzechy nerkowca, migdały, rzeżucha lub mięta.

Bogate źródło antyoksydantów

Zarówno działanie wolnych rodników, jak i zakwaszenie organizmu mogą powodować szereg nieprzyjemnych dolegliwości m.in.  stan zapalny stawów-artretyzm. W celu złagodzenia tej nieprzyjemnej i bolesnej choroby powinniśmy spożywać jak najwięcej produktów bogatych w antyoksydanty  m.in. bogatą w selen czarną rzodkiewkę i buraki, nasiona oleiste i rośliny strączkowe, zawierające miedź oraz ser tofu, który jest cennym źródłem cynku. Warto sięgnąć również po bogate w witaminę E - kiełki pszenicy oraz od czasu do czasu przeprowadzać kuracją detoksykacyjną organizmu.

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.