head

Trzy aktywne składniki skuteczne w walce z cellulitem

Trzy aktywne składniki skuteczne w walce z cellulitem
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Zdrowy styl życia

Dotyczy szczupłych i tęższych osób, bez względu na wiek czy płeć i choć rzadziej, ale zdarza się również u mężczyzn- mowa o pomarańczowej skórce.

Niewłaściwa dieta i siedzący tryb życia przyczyniają sią do powstawania pomarańczowej skórki.
Ponadto na tworzenie się celluitu negatywnie wpływają rafinowane węglowodany, cukier, konserwanty, barwniki i inne dodatkowe substancje w żywności jak również alkohol i papierosy.

 

To, jak widoczna jest warstwa tłuszczu, zależy od wytrzymałości i spójności tkanki łącznej oraz ilości substancji toksycznych w organizmie. Spójrz, co może wpływać na zmniejszenie  skórki pomarańczowej.

 

Owoce cytrusowe

 

Dzięki dużej zawartości witaminy C  oraz błonnika doskonale oczyszczają organizm. Oprócz tego, że oczyszczą organizm usuwając toksyny,  wpływają również na prawidłowe funkcjonowanie wątroby.

 

 

Papryka ostra

 

Wpływa na metabolizm, przyspiesza usuwanie substancji toksycznych i wpływa na krążenie krwi. Dzięki zawartości kapsaicyny ostra papryka działa nie tylko od wewnątrz, ale również od zewnątrz, często jest składnikiem kremów przeciw celluitowi.

 

Zielona herbata

 

Zielona herbata oprócz antyoksydacyjnych właściwości jest doskonałym sprzymierzeńcem w walce z celluitem poprawia przemianę materii , hamuje wchłanianie tłuszczy, pomaga w efektywnym wykorzystaniu nagromadzonego tłuszczu w organizmie, zapobiega dalszemu rozprzestrzenianiu się komórek tłuszczowych.

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.