head

Toksyczne perfumy- niebezpieczne wody toaletowe.

Toksyczne perfumy- niebezpieczne wody toaletowe.
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Zdrowy styl życia

 

Na co dzień dyskretny, na wieczór tajemniczy, uwodzicielski a na czas sportu świeży i lekki zapach. Przynajmniej według producentów, którzy na każdą okazję polecają różne zapachy. Subtelnym, delikatnym zapachom  naprawdę trudno się oprzeć.

Cena dobrego zapachu: substancje toksyczne w perfumach

Producenci chcąc, aby zapach wytrzymał jak najdłużej, dodają do buteleczek z ekskluzywnymi zapachami mnóstwo szkodliwych substancji  chemicznych, nie jest tajemnicą, że najwięcej substancji podejrzanego pochodzenie znajduje się właśnie w perfumach. Producenci nie mają obowiązku odtajniania całej receptury zapachu i podawania dokładnego składu mieszanki na opakowaniu. Do najczęściej stosowanych, jednocześnie najbardziej szkodliwych należą m.in. ftalan, Coumarin , Galaxolide i Tonalide, Oxybenzone.

Wszystkie szkodliwe substancje znajdujące się w perfumach wywołują między innymi  zawroty i bóle  głowy, astmę, choroby skóry, wysypki różne alergie skórne, zaburzenia hormonalne skóry, kaszel, choroby układu oddechowego, różnego rodzaju podrażnienia, w ciężkich przypadkach mogą powodować raka. Z badań amerykańskiej organizacji Campaign for Safe Cosmetics and Environmental Working Group“,  jasno wynika, że szkodliwe składniki rozregulowują gospodarkę hormonalną organizmu. Ponadto potwierdziła ona, że w perfumach znajduje się niemal 40 różnych szkodliwych substancji zagrażających naszemu zdrowiu, które nie widnieją w składzie produktu.

 

Naturalne są również syntetyczne

 

I jeszcze jedna ciekawostka: na drogich perfumach często możemy zauważyć napis  „natural fragrance“, czyli  naturalny zapach, ale to tylko złudzenie. W perfumach naturalnych substancjami zapachowymi są olejki eteryczne pochodzenia roślinnego, jednak większość perfum zawiera składniki zapachowe wydobywane z ropy naftowej całkowicie syntetyczne.

Wybierajmy więc perfumy i kosmetyki świadomie, jeśli te dotychczas przez ciebie stosowane nie były w stu procentach naturalne jak najszybciej przeprowadź kurację oczyszczającą organizm  w celu usunięcia szkodliwych osadów.

 

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.