head

Zaburzenia tarczycy – rozpoznaj pierwsze objawy

Zaburzenia tarczycy
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Zdrowy styl życia

Kluczem do zdrowej tarczycy i prawidłowego metabolizmu jest jod. Gdy czynność tarczycy zostanie zaburzona, mogą nastąpić problemy z trawieniem oraz problemy przemiany materii.

Tarczyca jest jednym z najważniejszych organów naszego ciała, a gdy nie działa prawidłowo, zaczynają pojawiać się różnego rodzaju problemy.

Poznaj objawy, które mogą świadczyć o tym, że twoja tarczyca nie działa prawidłowo!

Skutki źle funkcjonującej tarczycy

Jod może być dostarczany do organizmu w sposób naturalny z żywnością i wodą, jeśli organizm nie otrzyma odpowiednią ilość jodu, może nastąpić zwiększenie tarczycy, nie będzie ona w stanie wyprodukować wystarczającej ilości hormonów i pojawią się typowe objawy świadczące o nieprawidłowej pracy tarczycy, jak np. problemy skórne, spadek wydajności umysłowej i fizycznej, wypadanie włosów, wahania nastroju, objawy podobne do depresji, problemy z zasypianiem, a także przyrost masy ciała.

Gdy nasz metabolizm jest zakłócony, ma to negatywny wpływ na naturalny proces oczyszczania organizmu, co może powodować mnóstwo problemów zdrowotnych. W celu zachowania dobrego zdrowia niezmierne ważne jest regularne  przeprowadzanie kuracji oczyszczającej, aby w ten sposób zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby, w przypadku istniejących już zaburzeń tarczycy należy zwrócić szczególną uwagę na dietę i wprowadzić do niej jak najwięcej warzyw, owoców i odpowiednich suplementów diety!

Jak uzupełnić niedobory jodu!

Jod jest pierwiastkiem, który jest niezbędny do prawidłowej pracy tarczycy, może być dostarczany poprzez regularne spożywanie ryb morskich homarów i muszli, ale korzystne jest również picie specjalnej wody jodowanej-dostępnej w aptekach i stosowania soli jodowanej. Należy wiedzieć, że kapusta, brukselka i kalafrior zawierają substancje, które mogą zmniejszać  wchłanianie jodu z żywności, więc jeśli ktoś ma problemy z funkcjonowaniem tarczycy, powinien ograniczyć ich spożywanie.

Warto wiedzieć, że jod jest niezbędnym pierwiastkiem w czasie ciąży, okresie karmienia piersią, w okresie dojrzewania lub  menopauzy. Zawartość jodu w diecie jest również bardzo ważna w przypadku palaczy!

Gdy mamy podejrzenie, że nasza tarczyca nie funkcjonuje prawidłowo należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem!

Źródło:

https://www.medicalnewstoday.com/articles/163729.php

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.