head

Szkodliwe substancje do pielęgnacji skóry – Twojej skórze nie jest wszystko jedno, jakich kosmetyków używasz

Szkodliwe substancje do pielęgnacji skóry – Twojej skórze nie jest wszystko jedno, jakich kosmetyków używasz
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Zdrowy styl życia

W internecie, w gazetach, programach radiowych lub telewizyjnych bardzo często mówi się i pisze na temat pielęgnacji skóry. Codziennie pojawi się przynajmniej jeden nowy artykuł dotyczący pielęgnacji, kuracji oraz o tym, jak działają różne produkty spożywcze na wygląd naszej skóry.

Ostry ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy jest stosowany od dawna do przyprawiania różnych potraw, szczególnie sałatek. W dzisiejszych czasach jest coraz bardziej popularny, również  w przemyśle kosmetycznym jako dodatek do różnych maseczek i płukanek. Posiada mnóstwo niepodważalnych właściwości,oczyszczających i dezynfekujących, w związku z tym jest zalecany w przypadku zapalonej, trądzikowej skóry. Jednak ocet jabłkowy nierozcieńczony jest zbyt ostry i może spowodować oparzenia. Ponadto może powodować zakłócenia prawidłowego pH skóry. Długotrwałe stosowanie może wywołać poważne problemy zdrowotne.

Sok z cytryny drażni

Witamina C  znalazła zastosowanie również w kosmetyce, ponieważ jako silny przeciwutleniacz, zwalcza wolne rodniki, które odpowiadają za proces starzenia się skóry. Ze względu na to, że sok z cytryny zawiera mnóstwo witaminy C  i kwasku cytrynowego, więc pomogą  w rozświetleniu i rozjaśnieniu cery. Należy jednak pamiętać, że cytryna mogą sprawić, że skóra będzie wrażliwsza na promienie słoneczne, w związku z tym skóra będzie bardziej wrażliwa na promieniowanie słoneczne i wymaga stosowania kremów z filtrami UV.

Sól i cukier w umiarkowanych ilościach

Do peelingu, czyli ścierania skóry w celu usunięcia martwych komórek skóry z powodzeniem możemy używać soli, kawy i cukru, ale należy uważać na delikatne miejsca: ostre ziarenka mogą łatwo zranić lub podrażnić cienką warstwę skóry. Podczas takiego zabiegu mogą pojawić się na skórze bardzo malutkie nawet niewidoczne rany, które mogą być niebezpieczne, ponieważ w ten sposób łatwo dostaną się do organizmu różne bakterie lub grzyby!

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.