head

Sposób na szybkie i trwałe złagodzenie oparzenia słonecznego

Sposób na szybkie i trwałe złagodzenie oparzenia słonecznego
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Zdrowy styl życia

W momencie, kiedy nasza ochrona przeciwsłoneczna okazała się niewystarczająca, zbyt długo byliśmy na słońcu w związku z czym, doszło do oparzenia słonecznego, powinniśmy jak najszybciej podjąć działania prowadzące do złagodzenia nieprzyjemnych dolegliwości!

Aloes zwyczajny (Aloe Vera) jedna z najbardziej wszechstronnych roślin, która m.in. doskonale łagodzi oparzenia i zmniejsza stany zapalne skóry. Najlepiej użyć czystego soku z liści aloesu: oderwij liść i posmaruj skórę wypływającym miąższem. Zastosuj bezpośrednio na skórę i ciesz się z jego natychmiastowego efektu chłodzącego!

Mąka kukurydziana
Mąka kukurydziana znajduje swoje zastosowanie nie tylko w kuchni, ale może być wykorzystywana kiedykolwiek w codziennym życiu – sprzątaniu, czyszczeniu, myciu, ale przede wszystkim w leczeniu poparzeń słonecznych. Jeśli przesadziłeś z opalaniem zrób papkę z wody i mąki kukurydzianej i nałóż na poparzone miejsca, po kilku minutach zmyj ciepłą wodą.

Śmietana
Doskonale koi ból, przyspiesza gojenie i dzięki niej szybc8iej pozbędziemy się czerwonych plam. Sparzone miejsca należy posmarować zimną śmietaną, nie wklepywać, ale czekać aż sama się wchłonie. Po kilku minutach zmyć zimną wodą.

Ogórek
Oprócz efektów chłodzących ogórek posiada mnóstwo witamin i substancji mineralnych, które skutecznie łagodzą stany zapalne skóry. Jeśli po dłuższej kąpieli słonecznej twoja skóra jest mocno zaczerwieniona ukojenie i pomoc przyniesie maska z ogórka pokrojonego w plasterki.

Rumianek
Jeśli masz poparzoną słońcem skórę, zastosuj chłodzącą kąpiel: wannę napełnij wodą, wlej dwie filiżanki wcześniej zaparzonego rumianku, taka kąpiel powinna trwać około 30 minut. Jeśli nie macie ochoty na kąpiel, można robić sobie okłady z rącznika namoczonego w naparze rumiankowym.

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.