head

3 przykłady wykorzystania soli glauberskiej: do kąpieli, do pielęgnacji skóry, do oczyszczania

Sól glauberska jest doskonała nie tylko do wewnętrznego czyszczenia, ale dużo pomaga również w kosmetyce upiększającej
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Zdrowy styl życia

Sól glauberska znana jest przede wszystkim ze swoich oczyszczających właściwości, ale nie każdy wie, że można z niej korzystać również w kosmetyce upiększającej!

Jeśli dotychczas słyszałeś/aś tylko o działaniu detoksykacyjnym, oczyszczającym jelita oraz o wewnętrznym zastosowaniu, to nadszedł czas, aby poznać również działanie upiększające skórę. Tak przekształć przy pomocy soli glauberskiej swoją łazienkę w centrum wellness!

Odstresowujące, oczyszczające kąpiele z solą glauberską

Dzięki soli glauberskiej, soli morskiej i sproszkowanym wodorostom możemy wyczarować w naszej łazience prawdziwe przeżycia Spa, a w międzyczasie możemy wypróbować również oczyszczanie . Sole bogate w witaminy i substancje mineralne  oraz wodorosty pomagają w odprężeniu po ciężkim dniu, zmniejszają stres i mogą zmniejszyć ból.  Ta kąpiel pomaga w oczyszczeniu naszego organizmu, czyli w trakcie relaksu i odpoczynku nie tylko upiększamy się, ale wspomaga  wydalania szkodliwych toksyn.  ¼ filiżanki gorzkiej soli, ¼ filiżanki soli morskiej, ½ filiżanki sproszkowanych wodorostów i 7-10 kropli lawendy należy zmieszać z ciepłą wodą do kąpieli, poczekać, aż sole rozpuszczą się, a następnie przez 20-30 minut relaksujmy się w wannie!

Orzeźwiająca, upiększająca kąpiel imbirowa z octem jabłkowym

Ocet jabłkowy jest bardzo popularny z tego powodu, że stymuluje trawienie, detoksykuje, ale jeśli dodamy go do kąpieli świetnie pomaga w zachowaniu elastyczności naszej skóry. Imbir dzięki swojemu pikantnemu, charakterystycznemu smakowi jest lubianą przyprawą, wspomaga zdrowe trawienie, ale podobnie jak ocet jabłkowy dobrze działa na naszą skórę i procesy oczyszczające. Wsypmy do kąpieli ¼ filiżanki soli morskiej, ½ filiżanki soli glauberskiej, ½ filiżanki oleju kokosowego, 1,5 łyżeczki startego imbiru i 2 łyżki octu jabłkowego bio, a następnie relaksujmy się przez 15-30 minut! Ta kąpiel pomoże usunąć z organizmu toksyny, a w międzyczasie nasza skóra stanie się miękka i bezproblemowa.

Różowa kąpiel nawilżająca i odprężająca

Do tej kąpieli potrzebna nam będzie różowa sól himalajska, która pomaga w utrzymaniu prawidłowej równowagi wilgotnościwi skóry i poprawia krążenie. Do wody dodajemy jeszcze sól glauberską, grapefruitowy olejek eteryczny i wzmacniający układ odpornościowy imbir, który stymuluje układ limfatyczny i wspomaga usuwanie substancji toksycznych.

Wsyp do wody ½ filiżanki różowej soli himalajskiej, ½ filiżanki soli glauberskiej, 1 łyżeczkę sody oczyszczonej, 5 kropli grapefruitowego i imbirowego olejku eterycznego, a następnie zanurz się w oczyszczającej  kąpieli i ciesz się chwilami spokoju!

 Źródło :

http://www.huffingtonpost.com/entry/detox-bath-recipes_us_573c76cfe4b0aee7b8e88199

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.