head

Porady na skuteczne odchudzanie |Przeszkody, które stoją na drodze do utraty wagi.

Porady na skuteczne odchudzanie |Przeszkody, które stoją na drodze do utraty wagi.
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Zdrowy styl życia

Jeśli nie możesz schudnąć, przeanalizuj swoje  przyzwyczajenia żywieniowe! Bardzo często przyczyną nieskutecznego odchudzania jest właśnie nieodpowiedni styl życia i zła dieta. Oto kilka wskazówek udanego odchudzania! Są tacy, dla których utrata masy ciała jest niezmiernie łatwa, dla innych zaś bardzo trudna, ale jeśli wskazówka wagi się zatrzyma to z całą pewnością, coś jest nie tak.

Bezskuteczne odchudzanie ma wiele przyczyn, najczęstszą z nich jednak są codzienne złe nawyki.

Za dużo snu

Mówi się, że zbyt mało snu może prowadzić do nadwagi, okazuje się jednak, że za nieskuteczne odchudzanie może być odpowiedzialny również zbyt długi sen. Jak wynika z badań opublikowanych  w  piśmie „PLoS ONE”, zbyt dużo snu może przyczynić się do wysokiego wskaźnika masy ciała. Zdrowy, dorosły człowiek potrzebuje 7-8 godzin snu, ale jeśli już śpi 10 godzin, wówczas, nawet jeśli prowadzi zdrowy styl życia, jego masa ciała może wciąż wzrastać. Warto więc zastanowić się, czy oby nie śpimy zbyt długo!

Rozsądnie dobrane posiłki

Spójrzmy prawdzie w oczy, ostatnio coraz częściej ani śniadania, ani obiadu nie potrafisz zjeść bez pośpiechu, a to niestety może być przyczyną tego, że nie udaje Ci się schudnąć. Jeśli rano sięgamy po byle co  i zjemy to w biegu, nie znajdziemy dość czasu, by zjeść  porządny posiłek w pracy, to wieczorem zjemy cokolwiek, by tylko wreszcie się najeść. Nic dziwnego, że te nieprzemyślane, szybkie i złe decyzje żywieniowe mogą w znacznym stopniu wpłynąć na masę ciała.

Pozbądź się tego złego nawyku wieczornego podjadania. W swojej lodówce przechowuj głównie warzywa, owoce, chude mięso, jogurty naturalne, które możesz sobie zabrać ze sobą i zjeść na obiad. Rozpocznij rano szybkim koktajlem z zielonego jęczmienia i regularnie oczyszczaj organizm w celu pozbycia się nagromadzonych toksyn i złogów, które również są przyczyną nieskutecznego odchudzania.  

Nasze zwyczaje dotyczące picia kawy

Kawa sama w sobie nie zawiera wiele kalorii, ale dodatki, które do niej wybieramy, czyli mleko, śmietanka i cukier nie sprzyjają naszej diecie. Mleko powoduje wzdęcia, natomiast cukier niekorzystnie wpływa nie tylko na nasz wygląd, ale i zdrowie całego organizmu.
Niektórzy nie wyobrażają sobie kawy bez cukru, a to on znacząco podnosi kaloryczność napoju, jeśli naszym celem jest osiągnięcie  płaskiego brzucha, powinniśmy pić kawę bez cukru, mleka i innych tuczących dodatków.  Warto zacząć swój dzień od szklanki letniej wody ze świeżym sokiem z cytryny, ponieważ  wzmacnia odporność organizmu i przyspiesza przemianę materii. Jeśli już musisz wypić swoją poranną kawę, to najpierw wypij szklankę wody z cytryną, dopiero  potem  sięgnij po filiżankę kawy, ponieważ kawa pita na czczo powoduje zgagę, podrażnia żołądek i powoduje niestrawność. Jeśli pijemy duże ilości kawy warto od czasu do czasu przeprowadzić alkalizację organizmu.

 

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.