head

Rada na pomarańczową skórkę

Rada na pomarańczową skórkę
Suren Bahidska Suren Bahidska
Dziennikarka, doradca d/s zdrowia
Temat: Zdrowy styl życia

Zdrowe odżywianie, odpowiednia ilość płynów, ruch są bardzo ważne, ale co jeszcze możemy zrobić na pomarańczową skórkę? Jak możemy poprawić wygląd naszej skóry?

Jeśli powstała już pomarańczowa skórka ciężko jest ją zupełnie zlikwidować, ale znacznie możemy poprawić stan naszej skóry. Aby to uzyskać udzielamy pożytecznych rad.

Kuracja detoksykująca

 Kuracja detoksykująca zapewnia poważną pomoc przeciwko pomarańczowej skórce. Dzięki niej skóra oczyszczana jest ze złogów, zbędnej wody, która w niej się nagromadziła, poprawione zostaje krążenie limfatyczne (system limfatyczny transportuje złogi i tłuszcze poprzez krążenie żylne). Bez detoksykacji nasz organizm zamyka substancje toksyczne w komórki tłuszczowe, zostaje spowolniona przemiana materii, natomiast nasza waga wzrasta.

Kremy wzmacniające krążenie limfatyczne

Kremy wzmacniające krążenie limfatyczne przyspieszają wypróżnianie złogów, jak również uruchamiają rozpad komórek tłuszczowych. W szczególności kapsaicyna (wyciąg z ostrej papryki) mieszana jest z kofeiną, zieloną herbatą, L-Karnityną, olejami roślinnymi, glonami i roślinami leczniczymi. Do walki z pomarańczową skórką można zastosować również kremy spalające tłuszcze własnej roboty, imbir, olej cynamonowy, olejek cytrynowy lub mieloną kawę zmieszaną z balsamem do pielęgnacji ciała lub aptecznym kremem nawilżającym. Mieszanka ta może okazać się również skutecznym kremem. Krem możemy zastąpić żelem z aloesu, ewentualnie olejem z oliwek.  

Profesjonalne zabiegi

Chociaż zabiegi w salonach kosmetycznych dużo kosztują, to rzeczywiście skutecznie działają na pomarańczową skórkę. Usuwanie tłuszczu przy pomocy częstotliwości radiowej i liposukcji ultradźwiękowej, mezoterapia, ręczny i maszynowy masaż limfatyczny, zawijanie ciała oraz Trener Hypoxi  i na podczerwień sprawiają, że skóra jest bardziej gładka i elastyczna.

Gimnastyka na cellulit

Zarówno w domu jak i na siłowni lub na sali gimnastycznej istotne jest to, aby się ruszać. Są specjalne ćwiczenia gimnastyczne na cellulit. Poprawiają one miejscowe krążenie krwi, co przyczynia się do usunięcia nagromadzonej w tkankach wody. Mięśnie i skóra stają się bardziej elastyczne, co pomaga w walce z pomarańczową skórką. Ćwiczenia gimnastyczne można uzupełnić jogą i pływaniem.

Dieta

Niezależnie od tego, którą z metod zastosujemy to na pomarańczową skórkę zawsze dobrze działa prawidłowa dieta! Bowiem zdrowe odżywianie przyczynia się do tego, aby w organizmie zmniejszyła się ilość szkodliwych substancji, co wpływa również na poprawę stanu skóry. W tym celu spożywajmy jak najwięcej świeżych warzyw i owoców, odstawmy cukier lub artykuły spożywcze z dodatkami oraz zbędnie spożywane węglowodany. Pijmy codziennie co najmniej 6-8 szklanek czystej wody, ponieważ przy małej ilości płynów wprowadzonych do organizmu płyny ustrojowe nie mogą skutecznie krążyć.

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.