head

Co można zrobić przeciw roztoczom? |Niszczenie roztoczy

Soda oczyszczona na roztocza
Suren Bahidska Suren Bahidska
Dziennikarka, doradca d/s zdrowia
Temat: Zdrowy styl życia

Mieszkanie bez roztoczy nie istnieje. Tych drobnych pasożytów nie można zupełnie wytępić, natomiast znacznie możemy zmniejszyć ich ilość. Dowiedz się, czy soda oczyszczona jest skuteczną bronią na roztocza?

Kto by pomyślał, że jeden jedyny gram kurzu może zawierać nawet 10.000 roztoczy? Te niewidoczne pasożyty mogą wszędzie się zadomowić, nawet wtedy, jeśli stale sprzątamy nasze mieszkanie. Natomiast istnieje skuteczny sposób przeciw roztoczom, jest to soda oczyszczona.

Soda oczyszczona na roztocza

Najczęściej można spotkać roztocza w łóżku. Uwielbiają materace i pościel, ale równie chętnie zagnieżdżają się w dywanach i firankach. Jedno z białek znajdujące się w ich odchodach działa alergicznie, przez co kichamy, kaszlemy, cieknie nam z nosa oraz swędzą nas oczy i skóra. Chociaż częste odkurzanie, czyszczenie tapicerki, pranie firanek i zmiana pościeli może pomóc, ale która z gospodyń domowych ma na to siłę i ochotą? Jest natomiast skuteczne rozwiązanie na roztocza, bowiem ta mikroskopijna istota boi się sody oczyszczonej.  

Niszczenie roztoczy

Dobrze by było, gdyby każda gospodyni domowa wiedziała, że skrystalizowana soda oczyszczona niszczy znaczną część roztoczy. Rozpuśćmy sodę oczyszczoną w wodzie, zanurzmy w niej zabrudzony przez roztocza materiał i pozostawmy do wyschnięcia. Następnie włóżmy do pralki i uruchommy pranie na 60 stopni. Jeśli nasze dywany zachowują kolor, posypmy je cienką warstwą sody oczyszczonej, a następnie po kwadransie dokładnie odkurzmy. Pamiętajmy, że odkurzacze z workiem pewną część zebranych alergenów ponownie wypuszczają do powietrza. W miarę możliwości w czasie sprzątania używajmy odkurzacza z filtrem HEPA lub urządzenie do sprzątania z suchą parą. W dzisiejszych czasach istnieje już odkurzacz na roztocza, który nie wypuszcza alergenów do powietrza.  

Na co jest dobra soda oczyszczona?

Soda oczyszczona nie jest tylko wrogiem roztoczy. Wiąże kwasy żołądkowe, wspiera układ odpornościowy, zabija wirusy. Ma działanie alkalizujące, ale można ją również stosować do wybielania zębów. Zmniejsza objawy ukąszeń owadów i jest skuteczna na łupież.

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.