head

Orzeźwiający peeling: korzystnie wpływa nie tylko na skórę

Orzeźwiający peeling:  korzystnie wpływa nie tylko na skórę
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Zdrowy styl życia

Próbowałaś wszystkiego, a mimo to nie udało Ci się wyczarować gładkiej skóry, lub bez powodu czujesz się zmęczony i zniechęcony? Szybko, ale delikatnie zacznij ścierać i masować swoją skórę a przekonasz się jakie to skuteczne! Kto próbował, dobrze wie, że masaż całego ciała zdoła prawdziwie cuda. Nie tylko skutecznie usuwa martwe komórki, ale wpływa pozytywnie na cały organizm. Spójrzmy, jakie właściwości ma taki peeling i jak go wykonać. 

 

Przed kąpielą, po kąpieli

 

Doskonałe efekty daje peeling wykonany gąbką, rękawicą lub szorstkim ręcznikiem – przed kąpielą lub bezpośrednio po szybkim zimnym prysznicu masujemy skórę całego ciała kolistymi ruchami, zaczynamy od nóg, krążąc wolno w górę, później przechodzimy na ręce i masujemy od nadgarstków do ramion,  przechodzimy na brzuch, masując kolistymi ruchami powoli do góry. Na konie bierzemy naprzemiennie zimny i ciepły prysznic! 

 

Dlaczego ścieranie skóry jest takie korzystne?

 

Peeling przynosi mnóstwo korzyści, doskonale oczyszcza skórę, wspiera jej regenerację, ma działanie detoksykacyjne, usuwa martwe komórki i toksyny, poprawia krążenie krwi, dzięki czemu toksyny są szybciej wydalane z organizmu. Ponadto doskonale ujędrnia skórę i zmniejsza cellulit oraz poprawia krążenie krwi, dzięki czemu toksyny są szybciej wydalane z organizmu, przyspiesza metabolizm i naturalną detoksykację organizmu. Peeling pobudza do wzmożonej pracy układ limfatyczny, który odpowiada za usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii. Ponadto sprawia, że mięśnie się rozluźniają, a nasz umysł odpoczywa, to doskonały, naturalny sposób na zredukowanie stresu.Pamiętajmy o pielęgnacji naszej skóryPo zakończonej sesji masowania i ścierania, która trwa kilka minut, należy wziąć prysznic i posmarować ciało odżywczym balsamem zawierającym naturalne składniki. Zalecane są przede wszystkim preparaty z masłem Shea, ponieważ mogą być stosowane niemal na każdy rodzaj skóry i nie powodują podrażnień.

 

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.