head

Ogórek w pielęgnacji urody

Ogórek w pielęgnacji urody
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Zdrowy styl życia

To naturalny, niezmiernie skuteczny środek zawierający przeciwutleniacze, nieodzowne w walce z wolnymi rodnikami. Dzięki właściwościom zmniejszającym cienie pod oczami, nawilżającym i ujędrniającym znajdują swoje zastosowanie w przemyśle kosmetycznym.

 

1. Na zmęczone oczy i bladą cerę

Jeśli Twoje oczy są zmęczone, opuchnięte zrób sobie okład z ogórka, który może być wcześniej schłodzony w lodówce. Pokrój na plasterki i połóż po jednym na każde oko na 10 minut. Ujędrniający i przeciwzmarszczkowy efekt ogórków może być wykorzystywany poprzez okłady na całą twarz i dekold. 

 

2. Na włosy i paznokcie

Zawarty w ogórkach krzem wzmacnia włosy i paznokcie, natomiast siarka wspiera i przyspiesza porost włosów.

 

3. Odświeża oddech

Wystarczy, że przyłożysz plasterek ogórka do podniebienia, przytrzymasz językiem około 30 sekund. Zielony ogórek wyeliminuje problem nieświeżego oddechu, jak również usunie wszystkie bakterie.

 

4. Zmniejsza bóle stawów

Ogórek dzięki zawartości krzemionki dobrze wpływa na zdrowie stawów poprzez wzmocnienie tkanki łącznej. Spożywanie soku z ogórka pomaga w utrzymaniu pewnych i zdrowych stawów.

 

5. Dobry na ,, kaca“

Aby uniknąć porannego bólu głowy lub kaca można przed spaniem zjeść kilka plasterków ogórka. Dzięki dużej zawartości witaminy B i wielu innych niezbędnych składników ogórek zmniejszy kaca, jak również ból głowy.

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.