head

Naturalny sposób walki ze stresem

Naturalny sposób walki ze stresem
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Zdrowy styl życia

Ciągły stres może być przyczyną wielu poważnych dolegliwości. W związku z tym nie lekceważmy znaków ostrzegawczych i jak najszybciej rozpocznijmy walkę ze stresem, przeprowadzając detoksykację i wykorzystując olejki eteryczne.

Powtarzające się coraz intensywniejsze bóle głowy

Ból głowy może mieć wiele przyczyn, ale bardzo często związany  jest również ze stresem. Im większy stres, tym silniejszy ból głowy. Jeśli często odczuwamy silny ból, lokalizowany z tyłu głowy przyczyną z pewnością jest stres.

Zaburzenia snu

Nawet po długim śnie nie masz energii i jesteś zmęczony albo w ogóle nie możesz zasnąć przez całą noc. Objawy te mogą wskazywać początek wyczerpania nerwowego.

Problemy trawienne i nadmierny apetyt na słodycze

Jeśli często sią denerwujesz, nie potrafisz się zrelaksować, wówczas zmieni się zdolność naszego organizmu do produkcji insuliny. W takich przypadkach wzrasta apetyt na słodycze, pamiętajmy jednak, że istnieje mnóstwo zdrowych zamienników owoce, warzywa bogate w błonnik roślinny lub kawałek prawdziwej, gorzkiej czekolady. Zmiany w diecie pomogą również w przypadku, że masz częste biegunki lub zaparcia spowodowane stresem.

Alergie, pleśniawki i opryszczka

Stres zaburza trawienie, w konsekwencji osłabia się nasz układ odpornościowy, który potem trudniej broni się przed wirusami i bakteriami. Po wyglądzie skóry możemy poznać, że dotyczy nas wzmożony stres, pojawiają się różne opryszczki i pleśniawki, stres wzmaga także alergię. Niekorzystny wpływ na wygląd i kondycję skóry oprócz stresu mają również nagromadzone toksyny, ponadto silniejsze reakcje alergiczne powodują, że skóra staje się nadwrażliwa, piecze oraz swędzi, pojawiają się pryszcze, trądzik, różne plamy i wysypki.

Rozwiązanie

W przypadku różnego rodzaju problemów skórnych używaj kremu zawierającego oliwę z oliwek,  masło kakaowe lub masło Shea. Jeśli jesteś bardzo zmęczony, do wieczornej kąpieli dodaj 10 kropli olejku cytrynowego, 6 kropel olejku  pomarańczowego, 5 kropel olejku mandarynkowego. Napięcie nerwowe i stres można załagodzić, korzystając z kąpieli z dodatkiem 6 kropli olejku bazyliowego i 4 kropli olejku tymiankowego. Skorzystaj również z kąpieli z dodatkiem 5 kropli olejku waniliowego, z gałki muszkatołowej i mandarynkowego, ponieważ dodaje energii, witalności i poprawi Ci nastrój. Pamiętaj również o oczyszczaniu organizmu , dzięki niemu pozbędziesz się nie tylko problemów trawiennych, ale również problemów ze skórą.

 

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.