head

Nadmierne pocenie: pokarmy i napoje, które łagodzą objawy nadmiernego pocenia

Nadmierne pocenie: rozwiązaniem może być zmiana diety
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Zdrowy styl życia

Czy nadmierne pocenie uprzykrza ci życie? Nieprzyjemny zapach ciała sprawia, że czujesz się wciąż skrępowany? Z pomocą może przyjść nam natura: poznaj pokarmy i napoje, które złagodzą nieprzyjemne objawy. Przyczyną nadpotliwości mogą być różne choroby, ważnym czynnikiem wzmagającym pocenie jest również nieodpowiednia dieta. Na szczęście, istnieją produkty i napoje, które hamują nadmierne wydzielanie potu i pomogą wyeliminować nieprzyjemny zapach ciała.

Dlaczego się pocimy?

Pocenie jest naturalnym procesem fizjologicznym, niezbędnym dla życia, reguluje temperaturę ciała oraz oczyszcza organizm, wraz z potem bowiem pozbywamy się wszelkich toksyn.

Rozwiązanie problemu z nadmierną potliwością

Pomocne w ograniczeniu nadmiernej potliwości jest picie dużych ilości zimnej wody! Wiele płynów nawadnia organizm i pomaga utrzymać niższą temperaturę ciała, dzięki czemu mniej się będziemy pocić. Jeśli w ciągu dnia  10 - 15 razy wypijemy 200 ml zimnej wody, to efekt nadejdzie bardzo szybko. Doskonałe właściwości ściągające pory ma sok pomidorowy, który również hamuje nadmierne wydzielanie  potu, działa antyoksydacyjnie i oczyszcza organizm. Warto więc pić codziennie  szklankę soku pomidorowego, ponieważ  może to znacznie zminimalizować pocenie. Drugim skutecznym napojem, który doskonale poradzi sobie z tą przypadłością jest  trawa pszeniczna. Należąca do grupy superżywności trawa pszeniczna  cudownie oczyszcza organizm i krew, ma działanie krwiotwórcze. Trawa pszeniczna  oprócz tego, że przeciwdziała nadmiernemu poceniu, zawiera mnóstwo substancji odżywczych: aminokwasów, witamin i składników mineralnych. Jest doskonała zarówno w postaci świeżo wyciśniętego soku, jak i w kapsułkach lub w proszku jako suplement diety.

Problemy  nadpotliwości rozwiąże dobre trawienie

Może zauważyłeś, że po zjedzeniu ciężkich posiłków bardziej się pocisz. Jeśli spożywasz dużo pokarmów, które są trudne do strawienia, organizm uwalnia więcej ciepła. W związku z tym zaleca się spożywanie dużej ilości warzyw i owoców, które wspierają trawienie, jak również probiotyki. 

 

 

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.