head

Mity o pokarmach-odkwaszanie: 5 rzeczy, o których masz złe informacje!

Mity o pokarmach -odkwaszanie: 5 błędów, które lepiej wyjaśnić
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Zdrowy styl życia

Czy jajko rzeczywiście podnosi poziom cholesterolu? Czy tłuste dania znajdują się na zakazanej liście w zdrowej diecie? Zobaczmy co jest prawdą!

1. mity o pokarmach: Jaja szkodzą sercu

W świadomości wielu z nas spożywanie jajek kojarzy się z inwazją cholesterolu na nasze serce, natomiast wcale nie jest to prawdą. Badania naukowe wykazały, że cholesterol znajdujący się w jajku nie jest szkodliwym cholesterolem, tak więc z umiarem odważnie można je spożywać. Natomiast spożywanie tłuszczy nasyconych i potraw bogatych w cukier oznacza  większe niebezpieczeństwo dla naszego organizmu.

2. mity o pokarmach: Od tłustych potraw przybieramy na wadze

Jest różnica pomiędzy tłuszczem i tłuszczem: tłuszcze nasycone szybko prowadzą do otyłości, natomiast tłuszczy nienasyconych nasz organizm potrzebuje. Bogate w tłuszcze nasycone pieczone ziemniaki, chipsy, hamburgery i inne  art. spożywcze napompowane sztucznymi dodatkami szkodzą naszemu układowi jelitowemu, natomiast orzechy, orzechy laskowe lub awokado, zawierają w sobie takie kwasy nienasycone, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Jeśli oprócz nich jemy jeszcze zielone warzywa i owoce to zmniejszamy szansę powstania problemów z sercem i układem krążenia oraz możemy pomóc w procesie odkwaszania organizmu.

3. mity o pokarmach: Potrawy light są zdrowsze

W większości przypadków, kiedy w czasie przygotowywania potrawy odjęty zostaje jakiś składnik, na przykład tłuszcz, to przeważnie należy go czymś zastąpić.  To następuje również w przypadku potraw light: być może zawierają one niewielką ilość tłuszczu, natomiast dobrze jest sprawdzić opakowanie i skontrolować zawartość cukru, ponieważ w wielu przypadkach produkty o oznaczeniu light zawierają zaskakująco dużo cukru, który w danym przypadku może bardziej zaszkodzić niż łyżka tłuszczu!

4. mity o pokarmach: Odkwaszanie to zbyteczne modne fanaberie

Nasz organizm to perfekcyjnie dostrojona, skomplikowana konstrukcja. Jest zdolny do samoleczenia,  tak więc również do odkwaszania i detoksykacji, natomiast stres i niezdrowe odżywianie może łatwo zaburzyć równowagę kwasowo-zasadową, wtedy konieczne jest odkwaszanie organizmu.  Zakwaszony organizm może sygnalizować poprzez problemy trawienne, refluks, bóle stawów, bladą skórę i bóle głowy. Warto wiedzieć, że zjadając  więcej zielonych warzyw, owoców, wspieramy utrzymanie w organizmie optymalnej równowagi kwasowo-zasadowej, a ponadto przeprowadzając od czasu do czasu program odkwaszania i detoksykacji organizmu możemy zapobiec licznym chorobom.

5. mity o pokarmach: Zdrowe musli i płatki kukurydziane

W świadomości wielu z nas żyją musli i płatki kukurydziane jako zdrowe i bogate śniadanie, natomiast nie jest to prawdą: większość wcześniej przygotowanych musli i płatków śniadaniowych zawiera ogromną ilość cukru, wzmacniaczy smaku i barwników, tak więc już wcześnie rano obciążamy organizm ogromną dawką toksyn, co może wpływać na cały nasz dzień. Przygotujmy sobie sami musli z naturalnych składników, świeżych owoców słodząc je miodem rzepakowym o działaniu odkwaszającym!

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.