head

Mięso, frytki i sałatka: co polecają restauracje szybkiej obsługi?

Mięso, frytki i sałatka: co polecają restauracje szybkiej obsługi?
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Zdrowy styl życia

Wygląd takiego pieczonego” zdrowego” mięska i hamburgera z frytkami na talerzu często przyciąga nasze oko i aż chce nam się go zjeść. Wabią ludzi zapachem, wyglądem i wspaniałym smakiem, ale w rzeczywistości oferują mielone mięso pełne szkodliwych konserwantów- prawdą jest, że zwykły człowiek tego nawet nie zauważy.


Kluczowym słowem jest cukierkowa różowa masa.
Mięso do słynnych hamburgerów jest sztucznie przetwarzane.
Przemysł potrafi wyprodukować z różnych składników masę, która wygląda jak zmielone chude mięso. Różowa masa wyglądająca jak mięso to w rzeczywistości produkt pozyskiwany z tłustych odpadów powstałych przy obróbce mięsa. Zastosowane konserwanty, barwniki, ulepszacze smaku powodują, że masa nie tylko wspaniale wygląda, ale również wyśmienicie smakuje.

Działają na mózg.
Mamy do czynienia z prawdziwą, chemiczną i zarazem magiczną kuchnią, która potrafi wpływać na nasze narządy zmysłowe i mózg. Na dodatek odnosi ogromne sukcesy, ponieważ substancje chemiczne dodawane do produktów są w stanie pobudzić kubki smakowe, co wpływa na naszą kondycję, miłe wspomnienia i ogólne samopoczucie. Dlatego też, w restauracjach szybkiej obsługi często spotykamy się z tym samym – przyjemnym zapachem, któremu ciężko się oprzeć.
Ziemniaki o smaku mięsa
Frytki niby nie mają z mięsem nic wspólnego, jednak często zamawiając frytki, zamawiamy sobie mięsnego hamburgera, ponieważ to nasz mózg wysyła nam takie sygnały. To, co naprawdę nas uzależnia to przyjemność z jedzenia czegoś, co nam bardzo smakuje.
W barach szybkiej obsługi szybka sałatka
W barach szybkiej obsługi polecają również różne kolorowe sałatki, które niestety też nie zawierają witamin. Sałata, ogórki i inne warzywa są rozdrabniane na długo przed podaniem, obrane, pokrojone warzywa wystawione na działanie powietrza i światła tracą mnóstwo witamin.

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.