head

Leczenie cellulitu |Jak można pozbyć się pomarańczowej skórki?

Jak można usunąć cellulit?
Suren Bahidska Suren Bahidska
Dziennikarka, doradca d/s zdrowia
Temat: Zdrowy styl życia

Niezależnie od wieku i wagi prawie u każdej kobiety pojawia się cellulit, który może powstać nawet przy prawidłowym odżywianiu, bez substancji toksycznych, przy dziennym wypijaniu minimum 3 litrów wody i regularnej gimnastyce. Spójrzmy, co oprócz tego możemy zrobić w celu, aby nasza skóra była bardziej gładka i jędrna i jakie metody można stosować na leczenie cellulitu.

Cellulit powoduje nierówności i grudki na powierzchni skóry spowodowane komórkami tłuszczu, których wygląd może przeszkadzać z estetycznego punktu widzenia. Najczęściej dotyka ud i pośladków, rzadziej ramion oraz brzucha.

Alkalizowanie

W czasie naszej pracy prowadzonej w celu pozbycia się cellulitu nie zapominajmy o ważnym znaczeniu alkalizacji! Nieważne, że zdrowo się odżywiamy, pijemy odpowiednią ilość płynów i regularnie uprawiamy sport, jeśli równowaga kwasowo-zasadowa w naszym organizmie została zaburzona. O tym mogą sygnalizować zaburzenia trawienne, bóle stawów i problemy skórne, między innymi cellulit. Wybierzmy kurację alkalizującą składającą się z niezawodnych składników, dzięki którym pomożemy nie tylko naszemu trawieniu, ale przyczynimy się do usunięcia substancji toksycznych i złagodzenia cellulitu.

Masaż limfatyczny

Masaż limfatyczny jest jedną z najlepszych metod na złagodzenie pomarańczowej skórki. W trakcie masażu limfatycznego masażysta pobudza krążenie limfy i płynów pozostających pomiędzy tkankami oraz stymuluje substancje toksyczne ukierunkowanymi ruchami do opuszczenia organizmu.  W wyniku masażu limfatycznego uruchomione zostają w organizmie naturalne procesy detoksykacji i kilka godzin po zabiegu substancje toksyczne opuszczają organizm  przez nerki oraz przewód pokarmowy.

Owijanie ciała

Owijanie można wykonać w salonie kosmetycznym lub nawet w domu. Najlepiej jeśli nastąpi to po masażu limfatycznym, ponieważ wtedy substancje czynne stosowane w czasie owijania skuteczniej dostają się do skóry. Możemy wybrać owijanie na zimno lub na ciepło, ale jeśli zdecydujemy się na domowy wariant, wtedy warto zastosować kremy zwiększające ukrwienie, z cynamonem i kawą, pobudzające krążenie, a następnie owinąć odpowiednie części ciała folią i okryć się kocem lub ubrać się w ciepłe spodnie. Jeśli zabieg wykonujemy w domu, to w lecie nie należy on do najprzyjemniejszych, ale ze względu na wynik warto go przeprowadzić.

Sauna na podczerwień

Sauna na podczerwień stymuluje krążenie krwi, zwiększa usuwanie złogów z organizmu, w ten sposób pomaga w rozbijaniu tłuszczy. Po jej zastosowaniu substancje czynne z kremów na cellulit również będą lepiej wchłaniane.

Mezoterapia

Istotą mezoterapii na pomarańczową skórkę jest to, że do podskórnej tkanki tłuszczowej podawane są różne substancje o działaniu rozbijającym tłuszcze i zwiększającym skuteczność mikrokrążenia i funkcjonowania limfy.

Liposukcja ultradźwiękowa

Stosując częstotliwość radiową tkanki i tłuszcz zostają podgrzane do pewnej temperatury, w wyniku działania ciepła komórki tłuszczowe stają się płynne, dzięki bardziej żywym procesom przemiany materii trafiają do układu krążenia i układu limfatycznego, a następnie są wypróżniane.  

Ruch

Dzięki specjalnym ćwiczeniom możemy dużo pomóc w wyglądzie naszej skóry. Nawet gimnastyka w domu poprawia miejscowe krążenie krwi, co w dużej mierze przyczynia się do wypróżnienia zbędnej, nagromadzonej w organizmie wody. Mięśnie stają się bardziej prężne, a skóra jędrna, wszystko to pomaga w walce z cellulitem. Warto zapoznać się z ćwiczeniami pokazywanymi na internecie.  

Odżywianie

Pomijajmy napoje gazowane oraz alkohol i napoje o zawartości kofeiny jak również tłuste dania. Proponujemy spożywać 2-3 litry wody dziennie. Skuteczność ćwiczeń poprawia również spożywanie ananasa.

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.