head

Jeśli znudził ci się smak czystej wody, pij inne napoje!

Jeśli znudził ci się smak czystej wody, pij inne napoje!
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Zdrowy styl życia

Utrzymanie prawidłowego poziomu nawodnienia organizmu, szczególnie teraz latem jest niezmiernie ważne, nie należy tego lekceważyć, często zdarza się, że w osiągnięciu zalecanego dziennego spożycia płynów czysta woda nie wystarczy. Oto kilka przykładów ciekawych rozwiązań

 

Zielona herbata

Poza tym, że zawiera mnóstwo antyoksydantów, pomaga obniżyć wysokie ciśnienie krwi utrzymuje pod kontrolą poziom cholesterolu i stabilizuje poziom cukru we krwi. Zielona herbata chroni mózg, powoduje zwiększoną aktywność w części mózgu odpowiedzialnej za funkcjonowanie pamięci, regularne picie zielonej herbaty znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera.

 

Woda kokosowa    

  Woda kokosowa- naturalny izotonik, zapewnia skuteczną regulacją gospodarki wodnej i metabolizmu, doskonale ochłodzi szczególnie w upalne letnie dni. Woda kokosowa bogata jest w niezbędne dla organizmu składniki, takie jak potas, wapń oraz magnez, jest  niezastąpiona przy diecie i aktywności fizycznej.

 

Lemoniada

Wersja z cytryną i miodem lub ksylitolem –lemoniada, która jest niezmiernie bogata w witaminę Cponadto jest  smaczna, co zachęca  do częstego picia-  pomagając tak w osiągnięciu zalecanego dziennego spożycie płynów. Lemoniada o różnych  smakach przeżywa ostatnio spektakularny powrót, nie ma w tym nic dziwnego. Kto by się oparł schłodzonej lemoniadzie  w gorące letnie dni?

·          

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.