head

3 rady jak zapobiegać wzdęciom podczas świąt

Przedstawiamy 3 przyprawy dzięki którym możemy  spędzić święta w zdrowiu bez nieprzyjemnych wzdęć.
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Zdrowy styl życia

Podczas świąt wiele osób cierpi z powodu wzdęć, co może zepsuć nie tylko przyjemność   jedzenia, ale wpływa również na nasze samopoczucie. Zobaczmy, co możemy zrobić przeciwko wzdęciom podczas świąt Bożego Narodzenia!

Aby przeżyć święta w zdrowiu, bez uporczywych wzdęć nie musimy rezygnować z jedzenia smacznych potraw. Wystarczy stosować odpowiednie przyprawy, a z całą pewnością unikniemy wzdęć.

Kminek

Nasiona kminku pomagają w trawieniu, więc jeśli przygotowujemy potrawy z kapusty z dodatkiem kminku, nasze świąteczne dania nie będą powodowały  wzdęć i dodatkowo wspierają naturalny proces oczyszczania organizmu! Potrawy z kapusty, szczególnie u osób wrażliwych mogą wywoływać wzdęcia, ale nie muszą jej całkowicie eliminować ze swojego codziennego menu, wystarczy obficie doprawić ją kminkiem. Zawarte w kminku substancje powstrzymują powstawanie wzdęć i gazów, ponadto wzmacniają żołądek,  wspomagają produkcję kwasu żołądkowego, a także łagodzą ból brzucha.

Cynamon

Cynamon to tradycyjna przyprawa świąteczna a  jego niepowtarzalny  smak i aromat   tworzy w każdym domu cudowną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Jeśli zbytnio przeciążymy żołądek i nasz układ pokarmowy przestanie prawidłowo funkcjonować z pomocą może przyjść nam również cynamon, którym możemy posypać np. sałatkę owocową. Cynamon skutecznie łagodzi uczucie pełności, eliminuje wzdęcia, wspomaga wydzielanie soków trawiennych i jest doskonałym uzupełnieniem kuracji oczyszczającej.

Dla wielu osób częste jedzenie w trakcie świąt kończy się nieprzyjemnymi dolegliwościami żołądkowymi, sięgaj więc po cynamon a z pewnością ich unikniesz.

Bazylia

Jedno z najpopularniejszych ziół używanych w kuchni, swoim wyjątkowym aromatem podkreśla zapach i smak wielu potraw z mięsa lub makaronu.  Na tym jednak nie kończą się zalety bazylii, ponieważ jest ona doskonałym rozwiązaniem przy dolegliwościach układu pokarmowego, częste spożywanie bazylii wspomaga trawienie, pobudza wydzielanie soku żołądkowego, przeciwdziała nudnościom i zapobiega skurczom żołądka. Ponadto bazylia łagodzi bóle głowy, a nawet jest skuteczna na kaszel. 

Do filiżanki z wrzątkiem dodaj 2-3 liście bazylii i pozostaw pod przykryciem na 10 minut. Regularnie popijaj, a pozbędziesz się nieznośnych wzdęć.

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.