head

Jak zapobiec bólom głowy

Jak zapobiec  bólom głowy
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Zdrowy styl życia

 

Czasem pojawią się nieoczekiwanie, często jednak  stwierdzamy różne objawy towarzyszące  bólom głowy i migrenie, co wywołuje nieprzyjemne uczucie zmysłowe i emocjonalne.

Za najbardziej krytyczny okres, w którym bóle głowy pojawiają się częściej, uważa się czas jesienno-zimowy, ponieważ wówczas jesteśmy bardziej narażeni na przeziębienia. Poradzimy teraz jak zapobiec bólom głowy i migrenie bez trucia organizmu.

Zwróćmy uwagą na swoje codzienne menu

Powinniśmy wiedzieć, że posiłki pełne różnego rodzaju  konserwantów i dodatków są w znacznym stopniu związane z bólami głowy i migreną. Jeśli więc zaczynamy odczuwać tego typu nieprzyjemne dolegliwości, powinniśmy jak najszybciej zmienić dotychczasowe nawyki żywieniowe, wykluczyć wędzone, mięsne, przetworzone pokarmy. Należy również ograniczyć spożywanie warzyw konserwowych, słodyczy zawierających duże ilości kakao, cebuli i zielonej papryki. Bardzo często drastyczne diety odchudzające mogą powodować bóle głowy i migreny, które spowodowane są  zbyt niską energetycznością diety. Pamiętajmy więc o dostarczaniu swojemu organizmowi  odpowiednich składników odżywczych, jak również o regularności spożywania, dziennie 4-5 mniejszych posiłków!

Pamiętajmy o uzupełnianiu płynów

Główną przyczyną występowania bólów głowy jest odwodnienie, ale można temu zapobiec, wypijając codziennie 2-3 litry wody najlepiej niegazowanej, w temperaturze pokojowej, jak również naturalne soki owocowe i herbatki ziołowe. 

Ulgę przynosi detoksykacja

Szukając przyczyn bólu głowy musimy wziąść pod uwagę również toksyny, które dostaną się do naszego organizmu. Nagromadzone toksyny mogą być również przyczyną przewlekłego bólu głowy. Ponadto toksyny bardzo negatywnie wpływają na układ trawienny,układ sercowo- naczyniowy oraz funkcję mózgu. Pamiętajmy o regularnym oczyszczaniu organizmu i szybko się przekonamy, że bóle głowy ustąpią.

Rośliny lecznicze przeciw bólom głowy

Olejki eteryczne z lawendy i mięty pieprzowej są doskonałym rozwiązaniem w przypadku dolegających nam częstych  bólów głowy i migreny, a także może pomóc w zapobieganiu. Wystarczy dodać kilka kropli takiego olejku do odświeżacza powietrza, lampy wonnej lub do kąpieli: pozytywne efekty będą odczuwalne niemal natychmiast. Bardzo skuteczny może okazać się również  rozmaryn, listkami tej rośliny należy posmarować bolesne miejsca.

Aktywność ruchowa

Czynnikiem wyzwalającym ból głowy jest stres i napięcie mięśni. Oprócz korzystania z kojących olejków eterycznych wprowadźmy do swojego codziennego życia pół godziny intensywnego, ale nie męczącego spaceru na świeżym powietrzu. Pomoże to w uwolnieniu, rozluźnieniu i całkowitemu odprężeniu, ponadto wspiera system odpornościowy oraz wpływa na poprawę ciśnienia krwi, oraz trawienia.

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.