head

Jak szybko i bezpiecznie osiągnąć brąz.

Jak szybko i bezpiecznie osiągnąć brąz.
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Zdrowy styl życia

 


Jeśli chcesz być ładnie opalony i pragniesz, aby twoja skóra miała zdrowy, złocistobrązowy kolor wcale nie musisz długimi godzinami leżeć na słońcu. Trochę opalania w kombinacji ze spożywaniem odpowiednich produktów, zapewni Ci długotrwały, zdrowy, brązowy kolor!

Światło słoneczne jest niezmiernie ważne, bez niego nie byłoby życia na ziemi.

Oprócz dobroczynnych, leczniczych  właściwości słońca należy pamiętać, że jego przedawkowanie może być szczególnie niebezpieczne. Niezmiernie ważna jest ochrona przed szkodliwym wpływem: nie tylko z zewnątrz, ale powinniśmy dbać o ochronę skóry również od wewnątrz.

 

 Brąz oznacza ochronę

Różnica w pigmentacji, a więc w kolorze opalenizny w dużym stopniu zależy od ilości produkowanego przez melanocyty barwnika. Oprócz różnych środków kosmetycznych do opalania należy pamiętać o uzupełnieniu witamin , jedną z witamin – niezbędną, do tego, aby jak najdłużej cieszyć się letnią opalenizną jest witamina A nazywana także retinolem. Prowitaminą witaminy A jest beta-karoten, związek, który m.in. przyspiesza opalanie. Ponadto beta-karoten należy do grupy karotenoidów (pomarańczowych, czerwonych i żółtych barwników, który spełnia w organizmie niezmiernie ważną funkcję.

 

Tak więc chcąc osiągnąć piękny zdrowy, długotrwały złocistobrązowy  kolor skóry zaleca się wprowadzić do codziennej diety produkty, które wspierają produkcję melaniny, czyli naturalnego pigmentu skóry, który jest odpowiedzialny za kolor opalenizny. Najwięcej melaniny znajduje się w marchwi, morelach, pomidorach i papryce, ich spożywanie zapewni ładny, zdrowy wygląd skóry, ponadto zawartość substancji odżywczych i witamin wspiera naturalny proces detoksykacji organizmu.

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.