head

Jak przebiega dieta zgodna z grupą krwi?

Jak przebiega dieta zgodna z  grupą krwi?
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Zdrowy styl życia

 

Doktor Peter D'Adamo jako pierwszy opisał dietę zgodną z grupą krwi, która  opiera się na zasadzie, że grupa krwi praczłowieka była powiązana z określonym stylem życia. W związku z tym, że nawyki żywieniowe człowieka od tego czasu znacznie się zmieniły, według niego, powinniśmy odżywiać się zgodnie z grupą krwi.  Taka dieta zmniejszy ryzyko powstawania różnych chorób i wspiera utrzymanie odpowiedniej masy ciała.

Współczesna medycyna wykorzystuje diety, dzięki którym można pozbyć się wielu dolegliwości. Zwolennicy diety  opartej na grupie krwi twierdzą, że grupa krwi określa jadłospis: istnieją więc produkty, które muszą być spożywane oraz takie, których należy unikać. Co więcej, niektóre produkty w odniesieniu do grupy krwi nie mogą być konsumowane w ogóle lub tylko w wyjątkowych przypadkach. Taka dieta zapewni pewne zdrowie, zmniejszy ryzyko powstawania chorób i nadwagi. Zwolennicy diety zgodnej z grupą krwi, wyjaśniają, że w grupie krwi  zapisany jest najlepszy dla każdego z nas sposób odżywiania, przekazany w genach przez naszych przodków.

Woda z cytryną dla każdego

Podstawą diety zgodnie z grupą krwi jest to, aby zaraz po wstaniu z łóżka należy wypić szklankę ciepłej wody z sokiem cytryny: poprawia naturalny poziom pH układu jelitowego, wspomaga detoksykację , ponadto większa dawka działającej antyoksydacyjnie witaminy C wpływa pozytywnie na układ odpornościowy.

Dieta zgodna z grupą krwi: co można spożywać?

Grupa krwi 0 : należy unikać spożywania roślin strączkowych, soczewicy, orzeszków arachidowych, kukurydzy, ziemniaków oraz kofeiny. Zaleca się spożywać jak najwięcej owoców morza, pestek dyni, szpinaku. Osoby należące do tej kategorii powinny włączyć do swojej diety jak najwięcej czerwonego mięsa, wątróbki, ale mięso wieprzowe i przetwory z niego powinny być spożywane z umiarem.

Grupa krwi A: ograniczaj spożywanie mleka, produktów mlecznych, pomidorów, ziemniaków i czerwonego mięsa. Dieta osób posiadających tę grupę krwi powinna być bogata w produkty sojowe, zieloną herbatę, ryby oraz mięso drobiowe.

Grupa krwi B: zamiast zbóż, owoców morza i soczewicy zaleca się jak najwięcej jajek, warzyw, koziego sera i ryżu. Osoby z grupą krwi B jako jedyne w pełni tolerują produkty mleczne i choć z ich spożywaniem nie mogą przesadzać. Powinni unikać soczewicy, kukurydzy, orzeszków ziemnych, sezamu, nasion, ziemniaków, rzodkiewki i karczochów.

 Grupa krwi AB: można jeść niemal wszystko, zalecane są przede wszystkim różne rodzaje mię, świeże owoce, ryż oraz wszystkie warzywa oprócz kukurydzy i karczochów.

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.