head

Co to są enzymy trawienne?

Co to są enzymy trawienne?
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Zdrowy styl życia

Jeśli chcemy odpowiedzieć  krótko, możemy stwierdzić, że enzymy to są  białka, które znajdują się w każdym żywym organizmie, czy to jest człowiek, zwierzę, trawa, drzewo albo kwiat ...

Część enzymów znajdujących się w ciele, organizm wytworzy sam (zależnie od tego, o jaki rodzaj i gdzie są wyprodukowane, np. w żołądku, w trzustce, w wątrobie albo w jelitach), inne są dostarczane z żywnością, a ich działanie jest takie same: wspomagają i regulują prawidłowe wchłanianie składników odżywczych.

Najprostszym sposobem dostarczenia enzymów jest spożywanie surowych warzyw i owoców. Nie należy niepotrzebnie obciążać naszego układu  pokarmowego i dzięki wysokiej zawartości błonnika w tych "produktach" efektywnie  "trenujemy" swój system jelitowy. Z enzymów  nie musi rezygnować ani ten, kto owoce i warzywa nie chętnie konsumuje, do tego służą suplementy diety.

Jakość preparatów zawiera szeroki zakres enzymów ważnych dla organizmu jako całość w formie koncentratu – taką właściwość nieposiada ani jeden rodzaj  z owoców lub warzyw.

Pomoże Państwu nasz ekspert

Każdego,  kto chciałby wiedzieć więcej na temat "tajemniczego świata" enzymów i chciałby żyć zdrowiej, serdecznie zapraszamy jutro o godzinie 13:30 na naszą stronę: https://www.facebook.com/OczyszczenieOrganizmu Nasz dietetyk chętnie odpowie na wszystkie pytania on-line. Obiecujemy, że nic nie pozostanie tajemnicą!

 

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.