head

Bio, czy nie Bio?

Bio, czy nie Bio?
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Zdrowy styl życia

Warunkiem zdrowego odżywiania jest jak najczęstsze spożywanie dużych ilości warzyw i owoców, przy uprawie których nie wykorzystano środków chemicznych. Niestety nie jest to takie łatwe, ponieważ większość z tych dostępnych na rynku zawiera w sobie  szkodliwe substancje, w związku z tym, jeśli tylko masz możliwość spożywaj bio produkty i przeprowadzaj regularne kuracje detoksykujące. Pomimo faktu, że spożywanie bio produktów jest wyraźnie zalecane, nasze portfele nie zawsze pozwalają nam na  kupowanie takich warzyw i owoców, czyli roślin bez użycia środków chemicznych. Powinniśmy jednak wiedzieć, że istnieją gatunki, które są w stanie pochłaniać znaczne ilości substancji chemicznych wykorzystywanych podczas spryskiwania i rekultywacji gruntu.

Skórka z jabłka może być toksyczna

Jabłko jest jednym z tych owoców, które warto spożywać codziennie: nie tylko w postaci surowej, ale również pieczone, gotowane w deserach, sałatkach, sosach itd. Jabłka są bardzo zdrowe, najkorzystniejsze składniki i witaminy znajdują się w skórce, która niestety często zanieczyszczona jest substancjami chemicznymi wykorzystywanymi podczas spryskiwania roślin. Ponieważ samo mycie nie wystarczy, powinniśmy jabłko obierać ze skórki, ale w ten sposób tracimy mnóstwo cennych składników. Rozwiązaniem jest spożywanie bio – jabłek, które nie zawierają szkodliwych substancji.

Gleba nie zawsze jest bezpieczna

Wszystkie rośliny korzenne, podobnie i ziemniaki są narażone na działanie środków chemicznych wykorzystywanych w nawozach w celu ochrony roślin, zwiększenia plonów oraz poprawy jakości gleby. Substancje chemiczne dostaną się bezpośrednio do bulwy rośliny. Największym problemem mogą być azotany, w związku z tym powinniśmy zdecydować się na kupno bio – ziemniaków. Szczególnie małym dzieciom powinniśmy podawać produkty tej najlepszej jakości bez środków chemicznych.

Sałata

Ze względu na to, że zielona sałata jest rośliną bardzo delikatną, rolnicy muszą często stosować ochronne spryskiwanie. Chociaż może wydawać się to dziwne, ale prawdą jest, że często ta największa, najbardziej zielona sałata to wynik dużej dawki substancji chemicznych. Bio sałata nie zawsze wygląda tak idealnie, ale co najważniejsze, nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych.

Przeprowadzaj detoksykację

Jeśli nie masz możliwości kupienia bio- produktów nie musisz się zbytnio martwić, ponieważ często wystarczy  regularne przeprowadzanie  detoksykacji, stosowanie kuracji oczyszczającej jelita, dzięki czemu można z łatwością pozbyć się osadzonych w organizmie substancji toksycznych.

 

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.