head

Jedz algi, bo to samo zdrowie.

Alga spirulina
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Zdrowy styl życia

Lecznicze właściwości spiruliny wykorzystywane są od setek lat. Alga spirulina posiada niezwykle skuteczne właściwości przeciwutleniające, działa przeciwnowotworowo, ale może również pomóc w odchudzaniu i alkalizacji organizmu. Alga spirulina występuje w różnych środowiskach, nawet w gorących źródłach termalnych, jednak głównie występują w zasadowych, słonych wodach w klimacie tropikalnym i subtropikalnym. W USA spirulina jest niezwykle popularna wśród zwolenników zdrowego odżywiania. Odżywcze właściwości odkryli już dawno temu zarówno Aztekowie, Azjaci, jak również mieszkańcy Afryki.

Doskonały przeciwutleniacz

Spirulina jest doskonałym przeciwutleniaczem, pomaga chronić nasz organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Spirulina stymuluje usuwanie toksyn z organizmu, może więc być stosowana w zatruciach metalami ciężkimi, które uszkadzają nerki, co więcej jej spożywanie zaleca się również po leczeniu- radio i chemioterapią, ponieważ wspiera regenerację szpiku kostnego.

Cenne źródło składników odżywczych

Alga Spirulina jest bogata w mikroelementy, minerały, witaminy, tak więc jej spożywaniem  dostarczamy organizmowi  wszystko to, co jest niezbędne do zachowania pełnego zdrowia. Zawiera osiem rodzajów niezbędnych aminokwasów,  oprócz tego  wielkie ilości cynku, wapnia, magnezu i żelaza.

Wspomaga odchudzanie

Gdy odżywiamy się zdrowo wysoka zawartość jodu w  spirulinie może przyczynić się do pomyślnej i trwałej utraty wagi. Jod jest niezwykle ważny , gdyż przyspiesza przemianę materii i jest przede wszystkim odpowiedzialny za prawidłową pracę tarczycy. Tarczyca potrzebuje jodu, aby  napełniła organizm energią i wspomagała spalanie tłuszczu. Tak więc  niedobór tego pierwiastka   w diecie znacznie obniża przemianę materii.

Alkalizuje

Aby nasz organizm mógł prawidłowo funkcjonować, konieczne jest zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu. Regularne spożywanie spiruliny, która jest bogatym źródłem chlorofilu, pomoże alkalizować zakwaszone środowisko spowodowane niewłaściwą dietą, spożywanie dużych ilości mięsa, białego cukru i innych produktów spożywczych przepełnionych substancjami toksycznymi, które powodują zakwaszenie organizmu. Alga spirulina jest dostępna przeważnie w postaci sproszkowanej, którą można dodawać do różnych koktajli, dipów lub soków owocowych.

Źródło:

https://www.medicalnewstoday.com/articles/319618.php

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.