head

3 złe nawyki, które mogą zniszczyć twoje nerki

 3 złe nawyki, które mogą zniszczyć twoje nerki
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Zdrowy styl życia

Nerki są  niezbędne dla prawidłowego  funkcjonowania organizmu: filtrują krew i wspomagają usuwanie nadmiaru wody z organizmu.

Nerki nie tylko oczyszczają organizm, ale również odgrywają ważną rolę w regulacji poziomu składników mineralnych w organizmie jak również w produkcji hormonów.

Sucho jak na pustyni!

Nasze nerki, które służą do oczyszczania krwi, aby mogły prawidłowo funkcjonować, potrzebują odpowiedniego zaopatrzenia w wodę.Picie zbyt małej ilości płynów może spowodować, że we krwi mogą zacząć gromadzić się szkodliwe toksyny. Toksyny i zanieczyszczenia pozostają w ten sposób w organizmie człowieka, wywołując szereg dolegliwości. Tak  więc pamiętajmy, aby pić jak najwięcej wody!

Potrzeba fizjologiczna, naturalna

Powinniśmy odwiedzać toaletę zawsze, wtedy kiedy jest to konieczne, ponieważ wstrzymywanie moczu powoduje przede wszystkim infekcje bakteryjne układu moczowego. Opóźnianie opróżniania pęcherza może mieć bardzo negatywne skutki nie tylko dla układu moczowego, ale również dla całego organizmu.

Nie obciążajmy więc swoich nerek, słuchajmy sygnałów swojego ciała i oddawajmy mocz Zawsze, kiedy jest taka potrzeba!

Szkodliwy nocny tryb życia

Niedobór snu jest szkodliwy dla całego  organizmu, wyjątkiem nie są ani nerki. Sen ma ogromny wpływ na ich pracę, ponieważ regenerują się one w trakcie nocy, tak więc brak lub zakłócenia snu to jedna z przyczyn niedomagania nerek. Ponadto sen ma zadziwiający wpływ na pracę mózgu, chroniąc go przed utratą pamięci. Po dobrze przespanej nocy zyskuje nie tylko mózg i nerki, ale cały nasz organizm.

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.