head

3 zasady diety antynowotworowej

Dieta przeciwnowotworowa
Dabor Wiktoria Dabor Wiktoria
Dietetyk, dyplomowany specjalista nauk o żywieniu
Temat: Zdrowie

Oto najskuteczniejsze warzywa i owoce w profilaktyce nowotworowej oraz wskazówki dotyczące zdrowego stylu życia!

Choroba nowotworowa może wystąpić kiedykolwiek, ale ryzyko zachorowania  zwykle zwiększa się wraz z wiekiem. W wielu przypadkach rozwój choroby może trwać latami. Przyczyn również jest wiele, między innymi genetyczne uwarunkowania, wpływ środowiska lub styl życia. Regularne badania profilaktyczne i zdrowy tryb życia mogą zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka.

Zredukuj ilość soli i cukru w diecie!

Zapomnij o produktach przetworzonych, ponieważ są pełne sztucznych dodatków i toksyn, ponadto zawierają ogromną ilość cukru, soli i nasyconych kwasów tłuszczowych. Zamiast tego zadbaj o to, aby dostarczyć swojemu organizmowi co najmniej 30 gramów błonnika dziennie w postaci świeżych warzyw i owoców. Do codziennej diety włącz również nienasycone kwasy tłuszczowe  jak np. oliwę z oliwek, awokado i orzechy. Zamiast soków owocowych w pudełkach o wysokiej zawartości cukru, które są określane jako 100 procent, wybierz opcję własnych koktajli, smoothie, jak również polecamy picie soku z buraków oraz ziołowe herbatki ziołowe.

Mniej mięsa - więcej warzyw!

W codziennym menu może znajdować się mięso, nie należy jednak przesadzać z jego ilością. Zadbaj o to, aby tygodniowa dawka mięsa nie przekraczała 500 gramów, oczywiście wybieraj mięso białe, najlepiej gotowane na parze lub duszone bez dodatku ostrych przypraw. Pierwszeństwo warto dać brokułom, warzywo to bowiem dzięki silnym właściwościom przeciwnowotworowym zaliczane jest do grupy superżywności. W dalszej kolejności warto sięgnąć po warzywa cebulowe m.in. bogaty w związki siarki czosnek, owoce jagodowe, czerwone winogrona, czereśnie mające dzięki zawartości antyoksydantów działanie przeciwnowotworowe oraz jabłka. Kolejnym produktem o podobnych właściwościach jest np. owoc granatu, który neutralizuje wolne rodniki, jak również morele oraz marchew i zieloną herbatę. Ryzyko powstawania nowotworów spowodowanych  poziomem hormonów – np.rak piersi, rak szyjki macicy i rak prostaty – będzie znacznie niższe, jeśli włączymy do diety produkty bogate w fitoestrogeny m.in. siemię lniane, nasiona roślin strączkowych oraz produkty sojowe.

Oczyszczaj organizm!

Zdrowy styl życia to nie tylko właściwe połączenie zdrowej diety i ruchu. Wciąż mówi się i pisze, że zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna nie będą wystarczająca, jak przy tym będziesz nałogowym palaczem! Rzuć ten okropny nałóg, a szybko poczujesz poprawę zdrowia. Oczyść swój organizmsięgnij po warzywa i owoce o właściwościach oczyszczających, które ułatwią usuwanie złogów jelitowych. Należy jednak zwracać szczególną uwagę i zawsze wybierać tylko dobrej jakości, naturalną kurację oczyszczającą.

Źródło:

https://www.webmd.com/cancer/features/seven-easy-to-find-foods-that-may-help-fight-cancer

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.