head

Dlaczego serrapeptase jest dobra dla dzieci!

Dlaczego serrapeptase jest dobra dla dzieci!
Barbara Márkus Barbara Márkus
Uzdrowicielka, psychterapeuta, doradca żywieniowy
Temat: Zdrowie

Serrapeptase -serrapeptaza leczy rany, ma działanie zmniejszające ból i nieżytowy kaszel. Jedwabnikowi zawdzięczamy nie tylko jedwab, ale nadzwyczaj wartościowy enzym, który może odgrywać znaczną rolę w ochronie naszego zdrowia.

Enzym rozpuszczający kokon jedwabnika jest prawdziwym skarbem dla organizmu ludzkiego. Serrapeptaza pomaga gąsienicy w tym, aby po wyjściu z kokonu mogła żyć dalej jako motyl, tak, że rozkłada nadzwyczaj odporne białko, z którego zbudowany jest kokon, a w międzyczasie nie uszkadza organizmu gąsienicy. Enzym serrapeptase jest pożyteczny również dla dzieci w wieku powyżej 12 roku życia, Ty również poznaj dobroczynny wpływ tego rozkładającego białko enzymu i zapewnij zdrowie swojej rodzinie!

Na problemy z jelitami

Jeśli Twoje dziecko ma problemy z jelitami, w tym przypadku serrapeptase również może być dobrym rozwiązaniem. Wchłonięty przez jelito cienkie pomaga przywrócić zdrowe funkcjonowanie systemu jelitowego i delikatnie, ale skutecznie usuwa z organizmu szkodliwe substancje toksyczne. Warto wiedzieć, że w celu otrzymania serrapeptazy nie ginie ani jedna gąsienica jedwabników, bowiem w farmaceutyce enzym Serratia E-15 wytwarzany jest przy pomocy mikroorganizmów!

Na leczenie ran

Ponieważ większość dzieci stale jest w ruchu, rodzice maluchów znają problemy związane ze zwichnięciami, zadrapaniami, mniejszymi lub większymi ranami.  Enzym serrapeptaza działający przeciwzapalnie może być dobrym przyjacielem dzieci będących w ciągłym ruchu, bowiem oprócz tego, że zmniejsza uczucie bólu, skutecznie zapobiega  bliznom, chroni gojącą się tkankę przed czynnikami zewnętrznymi. Ponadto przyspiesza powrót do zdrowia po wypadkach, operacjach, jak również po wyrywaniu zębów, ponieważ jest w stanie zmniejszyć opuchliznę.

Na nieżyty

W okresie przeziębień serrapeptaza pomaga również dzieciom, jeśli maluch wpada z jednej choroby w drugą i nie potrafi wyzdrowieć. Oprócz tego, że wzmacnia cały organizm, naturalnie funkcjonuje również jako środek na nieżyty: niezależnie od tego czy jest to powikłanie po przeziębieniu, czy nieżytowy kaszel, zapalenie zatok policzkowych lub zapalenie zatok czołowych spowodowane grypą, przy pomocy enzymu szybciej możemy pozbyć się choroby. Serrapeptaza rozluźnia wydzielinę, dzięki czemu szybciej usuwana jest ona z organizmu. Ten enzym rozkładający białko nie tylko jest w stanie łagodzić objawy przeziębienia, ale również alergii. 

Należy wiedzieć, że serrapeptase ze względu na swoje działanie rozrzedzające krew może stanowić ryzyko dla osób cierpiących na zaburzenia krzepnięcia krwi, dlatego przed jej zażyciem należy koniecznie skontaktować się z lekarzem!

 

Źródło:

https://www.webmd.boots.com/vitamins-and-minerals/what-is-serrapeptase

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.