head

Porzeczki – Oczyszczają krew, wzmacniają kości i detoksykują

Troszkę cierpkie, a równocześnie wspaniale orzeźwiające porzeczki, które są prawdziwym magazynem substancji odżywczych.
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Zdrowie

Porzeczki są idealnym przykładem na to, że nie wielkość jest istotna: w stosunku do tego jak mały jest ten owoc, tym więcej posiada cennych właściwości, w ten sposób pomaga chronić nasz organizm przed różnymi zachorowaniami. Te drobne, czerwone owoce mogą  pomagać przy wielu dolegliwościach. Warto odkryć i lepiej poznać jedną z ulubionych roślin leczniczych XIV- wiecznych klasztorów!

Zmniejsza stany zapalne

Jeśli walczymy z wysoką gorączką lub inną chorobą powodującą stan zapalny w organizmie, ze stanem zapalnym stawów, zakażeniem dróg moczowych, porzeczki mogą nam pomóc. Dzięki działaniu zmniejszającemu stan zapalny porzeczki – stosowane jako kuracja uzupełniająca – mogą przyczynić się do zbicia wysokiej temperatury, do zmniejszenia stanu zapalnego i dzięki temu szybciej możemy pozbyć się nieprzyjemnych objawów.

Oczyszczają krew i detoksykują

Porzeczki są naturalnym środkiem zmniejszającym ciśnienie krwi oraz oczyszczającym krew, jak również skutecznie wspierają naturalne procesy detoksykujące w naszym organizmie. Dzięki ich spożywaniu możemy sprawić, że ścianki żył i arterii będą bardziej elastyczne, w ten sposób zmniejszyć ryzyko miażdżycy. Niekaloryczne porzeczki z dużą zawartością błonnika to jeden z najlepszych moczopędnych owoców, który pomaga również w usuwaniu metali z organizmu. Posiadają także łagodne działanie przeczyszczające, tak więc są szczególnie zalecane przy diecie i kuracji oczyszczającej.

Wspaniały przeciwutleniacz

W erze zatrutego toksynami powietrza, pokarmów nasyconych substancjami toksycznymi, ogromnym skarbem są porzeczki: ten owoc jest nadzwyczajnym przeciwutleniaczem, w dużej ilości zawiera witaminę C, B i E oraz fosfor, potas, beta-karoten, magnez, sód i żelazo. Z powodu dużej zawartości wapnia skutecznie wzmacnia kości, chroni zdrowie naszych zębów, dlatego dobrze jest, jeśli porzeczki trafiają również na talerz osób starszych i dzieci!

 

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.