head

3+1 powodów dla których warto spożywać kasztany jadalne.

Lecznicze właściwości kasztanów: dlaczego warto spożywać kasztany?
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Zdrowie

Kasztany jadalne są popularną  jesienno-zimową przekąską, ponadto mają wiele właściwości zdrowotnych. Dodają energii,  pomagają zapobiegać wielu chorobom, a nawet mogą łagodzić objawy cellulitu! Oprócz tego, że są bardzo zdrowe, doskonale smakują. Poznaj więcej właściwości słodkich i soczystych kasztanów!

Źródło witamin

Kasztany są doskonałym źródłem wielu witamin i składników mineralnych, tak więc ich spożywanie to nie tylko rozkosz dla kubków smakowych, ale również gwarancja zdrowia. Kasztany jadalne mają znaczne ilości witamin B, C i E, jedząc kasztany, dostarczamy sobie fosfor, żelazo, potas, magnez i miedź, zjedzone na śniadanie pozwalają dostarczyć organizmowi energię na większość dnia.

Zwalczają cellulit

Warto wiedzieć, że kasztany jadalne mogą być bardzo skuteczne w walce z cellulitem! Ich częste spożywanie w połączeniu z aktywnością fizyczną, kuracją oczyszczającą zapewni piękny i zdrowy wygląd skóry. Włącz kasztany jadalne do swojej diety i oczyszczania organizmu, stosuj je również zewnętrznie w postaci okładów, nałóż papkę kasztanową na skórę, owiń folią i ciepłym ręcznikiem!

Wzmacniają ścianki naczyń

Kasztany zawierają escynę, związek o działaniu uszczelniającym naczynia krwionośne. Jeśli będziemy stosować kasztany regularnie, zwiększy nam się elastyczność i wytrzymałość naczyń krwionośnych oraz usprawni krążenie limfatyczno-żylne.

Zdrowy zamiennik mąki

Mąka z kasztanów jadalnych jest nie tylko wspaniałym dodatkiem w kuchni, ale także świetnym źródłem wielu witamin. Nie zawiera glutenu, w związku z tym może być doskonałym  rozwiązaniem dla osób chorych na celiakię i mających alergię na gluten. Mąka kasztanowa jest bardzo popularna i w kuchni toskańskiej.

 

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.