head

Serrapeptaza, czyli leczniczy jedwabnik

Serrapeptaza - zapobiega zawałowi serca i udarowi mózgu
Barbara Márkus Barbara Márkus
Uzdrowicielka, psychterapeuta, doradca żywieniowy
Temat: Zdrowie

Zmniejsza stany zapalne, łagodzi ból i reguluje ciśnienie krwi –  to tylko niektóre z prozdrowotnych właściwości  serrapeptazy.

Serrapeptaza jest znana również pod nazwą: czarodziejski enzym, natomiast jej właściwości lecznicze opierają się na rzeczywistych faktach. Serrapeptaza może pomóc w leczeniu ran, w łagodzeniu stanów zapalnych, czyści żyły i może być pomocna w procesie detoksykacji.

Czym jest serrapeptaza?

Serrapeptaza to rozkładający białko enzym, pozyskiwany z układu pokarmowego jedwabników. Został on odkryty w jelitach tych owadów, zaobserwowano wówczas, że  pomaga on jedwabnikom w trawieniu ciężkostrawnych liści morwy, a także w rozpuszczaniu twardego kokonu.

Skuteczny środek przeciwbólowy i przeciwzapalny

Ten pożyteczny enzym posiada liczne właściwości lecznicze, tak więc nie tylko jest niezbędny w momencie przekształcania się jedwabnika w motyla, ale działa dobroczynnie również na organizm ludzki. Serrapeptase poprawia ogólny stan naszego zdrowia, dzięki silnym właściwościom antybakteryjnym wspaniale leczy rany, nawet po operacjach: przyspiesza procesy leczenia, skutecznie zapobiega  bliznom, chroni gojącą się tkankę przed czynnikami zewnętrznymi.

Serrapeptaza jest wspaniałym rozwiązaniem na złagodzenie bólu, niezależnie od tego, czy był on spowodowany  stanem zapalnym stawów lub reumatyzmem.  Właściwości  hamujące stany zapalne można wykorzystać w stomatologii, ginekologii, jak również w przypadku zapalenia jelita grubego, co więcej może wspomóc leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów,  Działanie zmniejszające stany zapalne można wykorzystać również w przypadku zespołu  jelita drażliwego.

Środek oczyszczający krew, detoksykujący

Warto podkreślić również dobroczynny wpływ serrapeptazy na naczynia krwionośne: pomaga bowiem oczyścić żyły i odłożone na ściankach naczyń krwionośnych złogi, poprawia krążenie krwi, dzięki czemu zmniejsza ryzyko zawału, miażdżycy, wysokiego ciśnienia oraz udaru.  Enzym serrapeptaza ma właściwości rozrzedzające krew, w związku z tym jego przyjmowanie należy skonsultować z lekarzem!

W przypadku jakichkolwiek problemów z jelitami z całą pewnością warto sięgnąć po ten cudowny enzym! 

Źródło: https://www.webmd.com/vitamins-supplements/ingredientmono-1115-SERRAPEPTASE.aspx 

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.