head

„Na artretyzm pomógł enzym serrapeptase”

Ilonie Nagy na artretyzm pomógł enzym serrapeptase
Suren Bahidska Suren Bahidska
Dziennikarka, doradca d/s zdrowia
Temat: Zdrowie

Ilona Nagy walczyła z artretyzmem, ulgę przynosiły jej tylko sterydy i środki przeciwbólowe. Leki nie stanowiły rozwiązania na jej problem, dlatego też za namową swojego przyjaciela wypróbowała  enzym serrapeptase.

Wcale nie wygląda Pani na chorą.

Nie żyję tak, aby moje otoczenie widziało po mnie, że coś mi dolega. Przyjęłam do wiadomości swoje choroby, przyjmuję to jako fakt i próbuję robić coś w celu poprawy stanu zdrowia. Kto mnie zna, wie, że niezależnie od moich problemów zdrowotnych jestem bardzo pogodnym człowiekiem. Oczywiście mam gorsze dni, a nawet bardzo złe.  

To znaczy, że nie cierpi Pani tylko na artretyzm.

Kiedy urodziłam się okazało się, że panewka mojego prawego stawu biodrowego nie wykształciła się odpowiednio, z tego powodu mam jedną nogę krótszą.  

Mam wysokie ciśnienie, mam problemy z tarczycą i cierpię również na  niewydolność nerek. W 2010 roku pojawiła się również podagra.

Podagra bardzo umie boleć.

Moje stawy puchną, moje palce, ramiona i kolana bolą. Moje stawy zwęziły się, dlatego trzy razy operowano mi jeden palec, a ramię dwa razy. Teraz przygotowuję się do kolejnej operacji, otrzymam protezę stawu biodrowego i uzupełniona zostanie brakująca część panewki stawu.

Wróćmy do artretyzmu. Jakiemu leczeniu jest Pani poddawana?

Co pół roku kładę się do szpitala na 3 tygodnie i przebywam na Oddziale Rehabilitacji Narządów Ruchu. Biorę udział w gimnastyce leczniczej i zabiegach fizykoterapeutycznych oraz otrzymuję kroplówkę. Trzy razy w roku otrzymuję zastrzyk ze sterydów w kolano. Na dręczący mnie ból zażywam środki przeciwbólowe i zmniejszające stany zapalne, niestety od jednego z nich dostałam wrzodów żołądka, dlatego musiałam go wymienić.  

Co robi Pani w tym celu, aby stan Pani zdrowia nie pogarszał się?

Z powodu podagry nie jem czerwonego mięsa, tylko drób i ryby. Próbuję utrzymywać wagę ciała i ruszam się na ile mogę. Bardzo lubię rower domowy, za niedługo planuję kupić hantle. Łykam jeszcze witaminy, piję herbatkę ze skrzypu polnego i  kory wierzby, mam w domu olej z siemienia lnianego, które o ile wiem, dobrze wpływa na stawy. Kupiłam tabletki na odbudowę chrząstki stawowej, w sumie tyle. Chciałabym jeszcze wspomnieć, że mój przyjaciel bardzo mi pomaga, wspiera mnie duchowo i to on namówił mnie na zażywanie enzymu serrapeptase. On cierpi na zwężenie tętnic, na które pomógł Elixir Serrapeptase. W opisie była mowa o tym, że łagodzi stany zapalne.  

Słyszałam, że ten środek pomógł Pani.

Przeprowadziłam trzymiesięczną kurację. Najpierw zauważyłam, że nie puchną mi kolana i łatwiej poruszam palcami. Po miesiącu zmniejszyłam dawkę środków przeciwbólowych o połowę, ponieważ nie potrzebowałam ich. Stare blizny zrobiły się bardziej miękkie, to mnie zdziwiło.  Na pół godziny przed śniadaniem automatycznie zażywam serrapeptase i potem tak samo przed kolacją. Na artretyzm pomógł mi enzym serrapeptase, znacznie zelżały bóle.  

Teraz przygotowuje się Pani do operacji wstawienia protezy stawu biodrowego.  

Jestem bardzo podekscytowana, ale nie z powodu operacji, ale tym co będzie potem. Rehabilitacja będzie trwać trzy miesiące, dokładnie na wiosnę, kiedy zwykłam wykonywać różne prace w ogrodzie. Ale coś za coś. Już od dawna odkładam tą sprawę, teraz w końcu poddam się operacji. A do tego czasu będę bardzo na siebie uważać, abym nie złapała jakiejś infekcji, ponieważ wtedy nie można przeprowadzić operacji. Wierzę, że wszystko będzie w porządku, obecnie wyniki krwi mam w dobre. Mój przyjaciel miał wrzody na nodze z powodu cukrzycy, ale one zagoiły się od czasu kiedy zażywa serrapeptase. Mam nadzieję, że pomoże również na ranę pooperacyjną.  

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.