head

Zdrowe menu sylwestrowe

Ostatni dzień w roku nie musi się kręcić wokół problemów z trawieniem!
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Zdrowa dieta dla jelita grubego

Zamiast naszpikowanych sztucznymi dodatkami parówek, ciast z białej mąki i napojów alkoholowych z ogromną ilością cukru oto parę sugestii na zdrowe menu sylwestrowe!

W ostatnim dniu roku nie trzeba zawracać sobie głowy cukrem, solą i problemami z trawieniem! Możesz pożegnać Stary Rok prostymi, ale urozmaiconymi i zdrowymi potrawami!

Sałatka jarzynowa

Sałatka jarzynowa jest smaczna i lubią ją prawie wszyscy, ale cukier i tłusta śmietana czynią ją przynajmniej na tyle niezdrową, na ile wygląda nieszkodliwie. Ale nie zrażajmy się, możemy przecież przygotować zdrową wersję tej sałatki: uduśmy warzywa z dodatkiem soli himalajskiej i pieprzu, a po ostygnięciu zamiast śmietany użyjmy jogurtu, wymieszanego z muszardą Dijon, czarnym pieprzem, solą himalajską – jednym z najlepszych środków zaradczych na problemy z trawieniem –sokiem z cytryny i w zastępstwie cukru – stewią. Można dodać 1-2 łyżki śmietany, żeby zagęścić!

Zamiast parówek

W wielu miejscach parówki to nieodłączny element sylwestrowego menu, jeśli jednak możemy, starajmy się ich unikać! Doskonale zastąpi je prawdziwe mięso: zabejcujmy je w mieszance przypraw bez soli – użyjmy kminku i czarnego pieprzu oraz wzmacniającej żołądek bazylii –, następnie upieczmy w woreczku do pieczenia. Świetnie pasuje do świeżych sałatek albo do sałatki jarzynowej, możemy przy tym być pewni, że nie ma w nim sztucznych dodatków, zmniejszamy więc ryzyko problemów z trawieniem. Jeśli absolutnie nie chcemy zrezygnować z parówek, wybierzmy przynajmniej te z wysoką zawartością mięsa!

Przekąski

Nie musimy rezygnować ani z przekąsek: wystarczy, jeśli przemyślimy je na nowo! Zamiast niezwykle tuczących i słonych chipsów wybierzmy naturalne chipsy warzywne, kulki jaglane, a zamiast słodyczy pokrójmy w kostkę owoce i posypmy cynamonem, niektóre zaś polejmy nawet gorzką czekoladą z wysoką zawartością kakao! Możemy też zdecydować się na jabłkowe lub bananowe chipsy i upieczmy dynię! Chrupiąc te bogate w sole mineralne, witaminy i błonnik zdrowe i smaczne przekąski, nie będziemy musieli kłopotać się problemami z trawieniem, w dodatku przeprowadzimy domowe oczyszczanie organizmu w same święta.

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.