head

Bakłażan- zdrowie we fioletowej skórce

Bakłażan jest bogatym źródłem składników mających ogromny wpływ na nasze zdrowie, zalecany jest więc dla każdego.
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Zaparcie

Chroni serce, upiększa i pielęgnuje skórę, w dodatku jest bardzo smaczny! Warto włączyć to warzywo do swojej diety, ponieważ  zawiera mnóstwo cennych witamin i składników mineralnych działających korzystnie na cały organizm, nie powinno go  zabraknąć w zdrowym jadłospisie.

Bakłażan – wyśmienity w smaku i ma dobroczynny wpływ na nasze zdrowie, znany jest także pod nazwą oberżyna. Jego wyrazisty kolor ciemnego fioletu sprawia, że wśród innych warzyw prezentuje się on niebywale atrakcyjnie, wręcz zjawiskowo.

Pomoże zachować świeżość umysłu

Na naszą wydajność w dużej mierze wpływa świeżość umysłu. Składniki odżywcze zawarte w bakłażanie, mają bardzo korzystny wpływ na komórki mózgu, chroniąc je przed uszkodzeniem, a także przyczyniają się do utrzymania dobrej pamięci.

Wspomaga proces odchudzania

Bakłażan doskonale sprawdza się w dietach odchudzających, ponieważ ma bardzo mało kalorii, w dziewięćdziesięciu procentach składa się z wody, zawiera mnóstwo witamin, składników mineralnych a przede wszystkim błonnika pokarmowego. To wszystko sprawia, że osoby będące na diecie powinny sięgać po bakłażany jak najczęściej, można je spożywać zarówno surowe, jak i gotowane.

Reguluje poziom cukru we krwi

Bogaty w błonnik bakłażan mogą spożywać również osoby z cukrzycą typu B, ponieważ  ułatwia wchłanianie glukozy  i skutecznie reguluje poziom cukru we krwi.

Wspiera procesy trawienia

Bakłażan dzięki zawartości błonnika pomaga w problemach z zaparciami, przyspiesza pasaż jelitowy, nasilając pracę jelit. Wspomaga trawienie tłustych posiłków, a to za sprawą zawartych w nich pektyn, bakłażan świetnie nadaje się do oczyszczania organizmu.

Chroni serce

Regularne spożywanie bakłażanów zmniejsza ryzyko powstawania chorób sercowo-naczyniowych. To delikatne warzywo z wysoką zawartością potasu i żelaza może obniżyć poziom cholesterolu, stabilizuje ciśnienie krwi, poprawia funkcjonowanie układu krwionośnego i dba o zdrowie naszego serca.

Nawilża

Głównym składnikiem bakłażana jest woda, w związku z tym należy do warzyw, które oprócz tego, że są pełne zdrowych składników, świetnie wpływają na stan naszej skóry. Bez względu na to, czy przyrządzisz z niego posiłek lub zastosujesz na twarz w postaci maseczki, szybko zauważysz pozytywne efekty działania.

 

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.