head

Zaradź wzdęciom! Pozbądź się ich!

wzdęcia
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Wzdęcia

Przyczyny wzdęć

Wzdęcia to naprawdę dokuczliwy objaw, który może pociągnąć za sobą uczucie napięcia brzucha, nadmierną produkcję i uwalniania gazów. Z całą pewnością sygnalizuje zaburzenie trawienia.

Uwalnianie gazów samo w sobie nie jest niebezpieczne dla życia, jest jednak bardzo nieprzyjemne, uciążliwe, zwłaszcza, gdy często się powtarza. Problem ten można złagodzić zmianą diety i zwiększeniem spożycia płynów. Wzdęcia na pewno należy leczyć, bo jelita stanowią przecież 70% układu odpornościowego. Wchłanianie i produkcja substancji odżywczych, które w dużej mierze wpływają na zdrowie człowieka, odbywa się właśnie w jelitach.

Uwalnianie gazów zebranych w jelitach to normalny proces fizjologiczny. Liczbowo 10-15 gazów dziennie można przyjąć za normalne, są jednak osoby, dla których nawet taka ilość jest nieprzyjemna, nie mówiąc o tych, którzy produkują nadmierną ilość gazów: kuracja oczyszczająca jelita – za pomocą której można znormalizować równowagę flory bakteryjnej – z pewnością przyniesie ulgę.

Nieprzyjemny zapach gazów jelitowych spowodowany jest siarkowodorem i innymi związkami siarki. Nadzwyczaj ostry odór gazów jelitowych może wskazywać na zaburzenia trawienia i nietolerancję niektórych pokarmów. Przyczyną tego objawu może być na przykład nietolerancja glutenu, ale może go wywołać także długotrwały stres, który powoduje nieświadome połykanie dużej ilości powietrza, co z kolei zaburza równowagę flory bakteryjnej, a to może skutkować rozplenieniem się grzybów, na przykład candidy.

Najczęstszą przyczyną produkcji gazów jelitowych jest spożywanie niewystarczająco pogryzionych pokarmów, spożycie dużej ilości potraw rafinowanych, takich jak cukier biały, biała mąka, zbyt mało płynów, brak aktywności fizycznej, ponadto zdenerwowanie, napięcie nerwowe i stany lękowe. W procesie trawienia bierze udział również układ nerwowy i mózg, a przebiegające pomiędzy nimi reakcje wpływają na proces, odbywający się w jelitach.

Co może wyjaśniać wzdęcia i nietolerancję pokarmów?

Być może będzie to zaskoczeniem dla wielu osób, ale organizm człowieka może wykazywać wrażliwość na niektóre warzywa, jak na przykład: brokuły, brukselka, kapusta, kalafior, cebula i fasola, ponieważ warzywa te zawierają złożone węglowodany, które często ulegają tylko częściowemu przetrawieniu w żołądku i jelicie cienkim. Nieszkodliwe bakterie, znajdujące się w jelicie grubym, rozkładają te związki, czemu towarzyszy produkcja gazów jelitowych. W przypadku nietolerancji laktozy do produkcji gazów i powstawaniu wzdęć przyczynia aię również spożycie mleka i produktów mlecznych, ponieważ w jelitach brak jest enzymu rozkładającego laktozę.

Jeśli uznasz, że powyższe objawy występują u Ciebie nie tylko przejściowo, koniecznie przeprowadź oczyszczanie jelit, chociaż – prawdę mówiąc – we współczesnym świecie stosowanie okresowego czyszczenia jelit powinno znaleźć się w harmonogramie każdego człowieka.

Kuracja detoksykująca Clean Inside stymuluje czynności trawienne, posiada ponadto właściwości oczyszczające jelita, czym przyczynia się do usunięcia z organizmu resztek przemiany materii oraz substancji toksycznych, uspokaja układ pokarmowy i łagodzi wzdęcia.

Stanowczo zaleca się powstrzymywać od picia napojów gazowanych. Przez dokładne rozgryzanie pokarmów uniknąć można sytuacji, że do jelita grubego trafią duże kawałki pokarmu, co intensyfikuje produkcję gazów. Badania naukowe wykazały brak korelacji pomiędzy zwiększającą się z wiekiem produkcją gazów jelitowych a starzeniem się organizmu, stąd należy przypuszczać, że za częstym uwalnianiem gazów w starszym wieku również stoją poważne problemy z trawieniem.  Dbaj o zdrowie, tym bardziej, że – jak wiadomo – problemy związane z jelitami mogą być nawet przyczyną zgonu. Zaleca się wykonanie kuracji oczyszczającej jelita co najmniej dwa razy w roku, co przyczyni się także do zlikwidowania wzdęć. Kuracja nie powoduje żadnych nieprzyjemnych skutków ubocznych, nie jest bolesna.

Detoksykacją organizmu przeciw wzdęciom

Produkty Clean Inside to doskonała pomoc w idealnej detoksykacji organizmu. Mają łagodne działanie, nawet nie zauważysz, jak uwolnią Twój organizm od szkodliwych resztek przemiany materii czy substancji toksycznych.   Musisz wiedzieć, że jeśli od czasu do czasu nie przeprowadzisz detoksykacji organizmu, wówczas objawy się nasilą i wkrótce pomoże już tylko bolesne płukanie jelit lub operacja. Uniknij tego. Detoksykuj się!

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.