head

Wiśnie: chronią serce i pobudzają trawienie

Wiśnie: chronią serce i pobudzają trawienie
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Supergreens

 

Wiśnie skutecznie detoksykują, oczyszczają krew i alkalizują organizm. Spójrz ile wartości odżywczych i właściwości leczniczych dostarczają organizmowi!

Za kwaśnym smakiem skrywa się mnóstwo cennych właściwości leczniczych, przekonaj się, w czym tkwi ich magiczna moc!

Wspierają trawienie

Nawet niewielka ilość wiśni korzystnie wpływa na układ trawienny. Owoce te są naturalnym i skutecznym  lekarstwem na różnego rodzaju  problemy jelitowe oraz na pozbycie się nieprzyjemnych zaparć 

Detoksykują organizm

Wiśnie oprócz tego, że wspierają trawienie, mają również wpływ na regulację wody w organizmie. Dzięki moczopędnym i detoksykacyjnym właściwościom mogą w znacznym stopniu przyczynić się do usuwania z organizmu nadmiaru wody  oraz nagromadzonych toksyn, spożywanie wiśni jest pomocne w walce z puchliną wodną.

Działają alkalizująco

Wiśnie są jednym z najlepszych letnich owoców, mających silne działanie alkalizujące. Ich kwaśny smak pomaga zachować równowagę kwasowo-zasadową i mogą w ten sposób być doskonałym uzupełnieniem kuracji alkalizującej.

Oczyszczają krew

Wiśnie wykazują silne właściwości detoksykujące, dzięki czemu doskonale oczyszczają krew z toksyn. Pyszne, soczyste wiśnie wpływają korzystnie na stan naczyń krwionośnych, uszczelniają je i zapobiegają nadciśnieniu, wspierają krążenie krwi i oczyszczają krew.

Zwiększają odporność organizmu

Na przeziębienie nigdy nie jest odpowiedni czas, szczególnie nieprzyjemne jest podczas urlopu. Wysoka zawartość witamin A i C oraz przeciwbakteryjne działanie wiśni może okazać się bardzo skuteczne w walce z przeziębieniem.

 

 

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.