head

Gotowy sos sałatkowy może być szkodliwy dla zdrowia

Gotowy sos sałatkowy może być szkodliwy dla zdrowia
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Supergreens

Czy podczas robienia zakupów do twojego  koszyka oprócz świeżych warzyw wrzucisz przypadkowo  również sos sałatkowy? Jeśli dbasz o swoje zdrowie, odłóż go z powrotem na półkę. Oto 3 szkodliwe składniki znajdujące się w takich sałatkach!

Zdrowo się odżywiasz, jesz dużo warzyw i owoców, ale robiąc sałatkę, stosujesz gotowy sos? Teraz powiemy, dlaczego sosy ze sklepu są niezdrowe!

Cukier

Sosy sałatkowe zawierają cukier, dlatego ich stosowanie jest niezdrowe. Bez względu na to, czy zawiera mniej lub więcej sztucznych składników, sos sałatkowy na bazie cukru zawsze będzie szkodliwy dla zdrowia. Oprócz tego, że od cukru się tyje, ma on również właściwości zakwaszające organizm, co może być przyczyną problemów jelitowych. Zamiast sosów sałatkowych na bazie cukru zdrowszym zamiennikiem może być ocet winny lub ocet jabłkowy, a zamiast cukru białego należy stosować cukier brzozowy!

Tłuszcze

Sosy sałatkowe znajdujące się na sklepowych półkach w większości zawierają tłuszcze nasycone, których w trosce o swoje zdrowie powinniśmy unikać: aby sosy sałatkowe miały gęstszą konsystencję i były bardziej kremowe producenci dodają do nich składniki bogate w tłuszcze. Jeśli chcesz zachować swoje zdrowie, zamiast gotowych sosów używaj naturalnych jogurtów doprawionych solą himalajską, pieprzem, który wspomaga trawienie i koperkiem, który jest skuteczny przy wzdęciach 

Sztuczne dodatki

Gotowy sos sałatkowy zawiera ogromne ilości sztucznych dodatków. Producenci zachęcają klienta do kupowania produktów, które tak naprawdę są nafaszerowane sztucznymi dodatkami, mającymi nadać atrakcyjny wygląd i dobry smak produktu, nie myśląc przy tym o efektach ubocznych, czyli naszym zdrowiu. Zamiast gotowych sosów zawierających w swoim składzie niebezpieczne sztuczne aromaty i wzmacniacze smaku, zdecyduj się na smaczne i zdrowe rozwiązanie w postaci oliwy z oliwek z dodatkiem posiekanej natki pietruszki, która działa alkalizująco  lub oregano, które doskonale oczyszcza organizm  i jest doskonałym lekarstwem na biegunkę. 

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.