head

Prawidłowe odżywianie – klucz do sukcesu w walce z bólem stawów

Prawidłowe odżywianie – klucz do sukcesu w walce z bólem stawów
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Supergreens

Sól

Sól jest potrzebna, ponieważ zawarty w niej sód odgrywa ważną rolę w procesach metabolicznych zachodzących w organizmie, jednak należy zwracać uwagę na ilość i rodzaj spożywanej soli, ponieważ nie każda sól jest zdrowa. Sól rafinowana, czyli poddawana procesowi oczyszczania stanowi największe zagrożenie dla stawów. Ponadto nadmierne spożywanie takiej soli może prowadzić do osteoporozy i nadciśnienia.

Czerwone mięso

Ze względu na to, że czerwone mięso zawiera wiele związków, które powodują stany zapalne, jego spożywanie nie zaleca się  osobom, które mają problemy ze stawami.  Czerwonego mięsa należy unikać szczególnie wtedy, gdy chcesz przeprowadzić kurację alkalizującą, ponieważ należy ono do produktów wysoce kwasotwórczych. Jeżeli  więc chcesz zapobiegać lub złagodzić bóle stawów, rozpocznij kurację alkalizującą, twój organizm szybko ci się odwdzięczy!

Produkty przetworzone

Przetworzona żywność, napoje zawierające mnóstwo cukru, sztucznych barwników i substancji chemicznych mają szkodliwy wpływ  nie tylko na nasze stawy, ale jest zagrożeniem dla zdrowia całego układu pokarmowego. Podczas procesów przetwarzania żywność traci znaczną część witamin i składników odżywczych, osoby, które latami zajadają się niezdrową żywnością, obciążają w ten sposób nie tylko jelita, ale również cały organizm.

Cukier

Cukier rafinowany wpływa znacząco na stan naszych stawów,  ponieważ jego nadmierne spożycie może prowadzić do otyłości a nadmiar kilogramów stanowi znaczne obciążenie dla stawów i kości. Ze względu na to, że przy dzisiejszym trybie życia trudno zawsze odżywiać się zdrowo w związku z tym warto od czasu do czasu przeprowadzić dobrej jakości, naturalną kurację detoksykującą, dzięki której można pozbyć się szkodliwych toksyn.  

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.